Navickienė: našliams mokėti sutuoktinio pensiją, jei ši buvo didesnė, būtų neteisinga

Po sutuoktinio mirties vienišam likusiam gyventojui mokėti mirusiojo pensiją, jei ši buvo didesnė, nebūtų teisinga, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė. 

„Nebūtų teisingas dalykas. Sisteminiu požiūriu neatrodytų gerai turbūt toks pasiūlymas“, – trečiadienį per susitikimą su Darbo partijos frakcija Seime teigė Monika Navickienė.

Anot jos, leidus perimti didesnę mirusio sutuoktinio pensiją, kiltų klausimų ir dėl „teisinio reguliavimo teisingumo“.

Ministrės teigimu, Konstitucinis Teismas jau yra konstatavęs, kad pensijos dydis turi priklausyti nuo žmogaus sumokėtų įmokų.  

M. Navickienės teigimu, mažų pensijų problemą spręsti padeda papildomai mokama našlių pensija, tampanti vienišo žmogaus išmoka.  

Apie galimybę gauti didesnę mirusio sutuoktinio pensiją ministrės klausė „darbiečių“ frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas. 

„Jeigu jau gyveno šeima, sutuoktinis gavo didesnę pensiją, bet mirė, galėtų našlys sutuoktinis gauti tą jo didesnę pensiją, nes mirus vienam iš sutuoktinių, likusiojo finansinė padėtis labai pablogėja“, – teigė jis.   

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Pensijų skyriaus vedėjos Ingos Buškutės, toks modelis Lietuvoje egzistavo iki 1995 metų. 

2010 metais Seimas svarstė galimybę šią praktiką vėl taikyti, bet parlamentarai nesutiko, kad mirus vienam iš sutuoktinių, kitam būtų leista pasirinkti – ar ir toliau gauti savo pensiją bei našlio išmoką, ar vietoj savo pensijos gauti didesnę mirusiojo pensiją ir nebepretenduoti į našlio pensiją.

Šios pataisos iniciatoriai buvo „darbiečiai“, siūlę naują tvarką taikyti tik tiems sutuoktiniams, kurie santuokoje išgyventų ne trumpiau kaip dešimt metų.


Rašyti komentarą...
a
algis
2021-11-25 03:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
sis pasiulymas teisingas .o dar geriau butu pritaikyti praktika kuri egzistuoja kitose salyse,tai mirus sutuoktiniui puse jo pensijos mokama likusiam gyvam sutuoktiniui ,nes mirus asmeniui jo pensija nusavinama
Atsakyti
0

S
S
2021-11-26 16:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkijoje mirusio sutuoktinio didesnę pensiją mokėjo jau virš 40 m atgal.

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų