• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš posto išlėkusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė surado drąsos pasikalbėti su savo vyru ir išsiaiškino, kad kelionę privačiu lėktuvu į Dubajų jos šeima gavo dovanų. Politikė sumokėjo ir gyventojų pajamų mokestį: už tris asmenis beveik 3000 eurų.

Iš posto išlėkusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė surado drąsos pasikalbėti su savo vyru ir išsiaiškino, kad kelionę privačiu lėktuvu į Dubajų jos šeima gavo dovanų. Politikė sumokėjo ir gyventojų pajamų mokestį: už tris asmenis beveik 3000 eurų.

REKLAMA

Tai reiškia, kad ministrės šeimai dovanotos kelionės į Dubajų vertė kartu su viešbučiu siekia beveik 20 tūkstančių eurų. 

Prabangūs viešbučiai, restoranai, pramogos, parduotuvės, aukščiausias dangoraižis pasaulyje bei kitos turistų mėgstamos vietos. Visa tai galima surasti Dubajuje, kur 2023 m. vasarį su šeima lankėsi buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė, konservatorė Monika Navickienė. 

Paskelbusi apie savo atsistatydinimą, kelionę anksčiau nuslėpusi Navickienė iš pradžių teigė, kad nežinojo, kas sumokėjo už išvyką į Dubajų: jos šeima ar vyro brolio žmonos sesers šeima: Ieva Trinkūnaitė ir jos sugyventinis, už finansines aferas teistas Vilhelmas Germanas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kas mokėjo, kieno šeima? – Reikėtų paklausti sutuoktinio, nes nežinau“, – spaudos konferencijoje, kurioje pranešė apie atsistatydinimą, atsakė M. Navickienė.

REKLAMA

Jos teigimu, tuo metu M. Navickienė negalėjo susisiekti ir su savo vyru Mindaugu Navicku, kuris esą keliavo. 

Tiesa, drąsos buvusi ministrė surado kiek vėliau ir su vyru pasikalbėjo.

„Galbūt pavyko pasikalbėti su vyru dėl situacijos? – Taip, pavyko. – Gal paaiškėjo kelionės detalės, kas mokėjo? – Mano vyras nedengė šių atostogų ir šios kelionės išlaidų, todėl priėmiau sprendimą deklaruoti šią kelionę kaip dovaną, tą vakar padariau“, – paaiškina M. Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionė turėjo atsieiti 20 tūkst. eurų

Navickienė valstybinėje mokesčių inspekcijoje papildė savo deklaraciją. 

„Vakar taip pat sumokėjau gyventojų pajamų mokesčio dalį, nuo tos sumos, kuri buvo deklaruota. Aš sumokėjau 2950 eurų gyventojų pajamų mokesčio“, – tikina buvusi ministrė.

Kadangi tokioms dovanoms taikomas 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, trijų asmenų kelionės į Dubajų vertė, neskaičiuojant kitų keleivių, turėjo siekti 19,7 tūkstančių eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paėmiau maksimalias, žiniasklaidoje pateiktas ribas, kiek tai galėtų kainuoti, padalinau iš asmenų skaičiaus, padauginau iš trijų savo asmenų šeimos dydžio, taip pat susiradau viešbutį trims asmenims, deklaravau visą sumą, ir tiesiog sumokėjau nuo to mokesčius. Apskaičiavau teoriškai“, – paaiškina M. Navickienė. 

Navickienė kelionės į Dubajų vertę skaičiavo remdamasi viešais šaltiniais, nes aiškino, kad nebendrauja su asmenimis, kurie finansavo kelionę.

REKLAMA

Dvejoja dėl artėjančių Seimo rinkimų

Į skandalą įsivėlusi Monika Navickienė taip pat dvejoja dėl savo politinės ateities. Buvusios ministrės šiuo metu nėra konservatorių tarybos patvirtintame kandidatų į Seimą vienmandatėse apygardose sąraše. Pati Navickienė aiškina, kad jai reikia daugiau laiko. 

„Man reikia daugiau laiko pagalvoti apie savo sprendimą, galbūt ir pasitarti su partine bendruomene, partijos kolegomis, apie tai, koks tas mano sprendimas galėtų būti. Kol kas nesu pasiruošusi atsakyti į šitą klausimą“, – teigia Seimo narė. 

REKLAMA

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis savaitgalį sakė, kad Navickienė turėtų dalyvauti Seimo rinkimuose. Palaikymą reiškia ir kiti partijos kolegos. 

„Kaip politikė ji veikė sėkmingai, ir tikrai puikiai susitvarkė su ministrės pareigomis, gaila, kad tos asmeninio gyvenimo peripetijos čia taip viską sutrikdė aš tai būčiau už tai, kad paliktų rinkėjams daryti sprendimą. Dėl jos kandidatūros, rinkėjų vertinimas yra svarbiausias“, – sako Seimo narys, konservatorius Jurgis Razma. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apmaudu, kad konservatoriai, Monika Navickienė, tiesiog nesuvokė pareigos mokėti mokesčių valstybei, tol kol valstybė jų nepričiumpa. <...> Žmogus, kuris nesugeba sumokėti mokesčių, juos nuslepia, kuris nesugeba paaiškinti savo veiksmų, paskui visko neatsimena, meluoja tikrai nėra vertas būti Seime“, – negaili kritikos Seimo narė Agnė Širinskienė.

„Foxpay“ veikla domisi tarnybos

Kartu su Navickienės šeima į Dubajų keliavusiai „Foxpay“ savininkei Ieva Trinkūnaitei šiuo metu netrūksta teisėsaugos dėmesio. „Foxpay“ veiklą tiria ir Lietuvos bankas, ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Pati Trinkūnaitė naujienų agentūrai BNS sakė, kad jaučia didėjančią grėsmę objektyviam kontroliuojančių institucijų darbui dėl bendrovės veiklos politizavimo, tačiau tyrimų detalių, savo santykių su kartu skridusiu sugyventiniu, bei Monika Navickiene viešai nekomentuoja. 

Trinkūnaitės sugyventinis Vilhelmas Germanas ne tik pats teistas už aferas, bet ir bičiuliaujasi su pagarsėjusiu aferistu iš Vokietijos. Princo titulą nusipirkusiu Marcus Prinz Von Anhalt. Jo kriminalinė praeitis įspūdinga – nuo finansinių aferų, iki užpuolimo, prekybos žmonėmis ir suteneriavimo. Jam priklauso vienas didžiausių viešnamių tinklų Vokietijoje.

tv3.lt

Iš pradžių sake -nežinau vyras mokėjo, paskambinti jam negaliu su motociklu į kelione išvažiavęs. O dabar jau dėsto kiek mokėjo, kokius mokesčius sumokėjusi... Tai kodėl iš pradžių mikčiojo...
“Paėmiau maksimalias, žiniasklaidoje pateiktas ribas, kiek tai galėtų kainuoti”- ta prasme, pezalų o gal ir melų krūva. O greičiausiai ir tas ir tas. Ten skrydis bent du kart tiek turėjo kainuoti, o kur jau visos kitos išlaidos. Ir susirinko, matai, iš žiniasklaidos viską. Nors griūk negyvas.
atsipute kaip sichirzada..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų