Seimo opozicinių partijų lyderiai su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį aptarė mažumos Vyriausybės ir pirmalaikių parlamento rinkimų galimybę.

 

„Buvo kalbėta apie galimus scenarijus, (...) tai ir mažumos Vyriausybės scenarijus, taip pat kalbėta apie galimus išankstinius rinkimus", - žurnalistams po susitikimo sakė šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis.

Jis pridūrė, kad šiescenarijai yra "mažai tikėtini, tačiau politikoje visko būna".

„Manau, kad labai priklausys nuo to, kaip valdančiajai koalicijai pavyks pateikti gerus ministrus ir kaip vyks konsultacijos tarp prezidento ir premjero", - teigė P. Mačiulis.

Liepos pradžioje dėl naujos koalicijos susitarė "valstiečiai", "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Dėl to šiuo metu atnaujinamas Ministrų kabinetas.

G. Nausėda šią savaitę žada pradėti susitikimus su kandidatais, pirmas jų antradienį į Prezidentūrą atvyks pretendentas vadovauti Žemės ūkio ministerijai Andrius Palionis. Trečiadienį su prezidentu turėtų susitikti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valdantieji yra nusprendę pakeisti mažiausiai tris ministrus - susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio. Vadovauti Susisiekimo ministerijai siūlomas šios srities specialistas, Lenkų rinkimų akcijos atstovas Vladislavas Kondratovičius, Vidaus reikalų ministerijai - "lenkų" Seimo narys Jaroslavas Narkevičius.

P. Mačiulis sakė, kad prezidentas dar negavo oficialaus premjero kandidatų į atnaujintą Vyriausybę teikimo.

Taip pat vyksta diskusijos dėl teisinio Vyriausybės atnaujinimo scenarijaus Seime.

Ne rožėmis klotas

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė, kad susiformavus mažumos Vyriausybei jo partija remtų svarbiausius įstatymus su sąlyga, kad būtų šaukiami pirmalaikiai rinkimai.

REKLAMA

„Mažumos Vyriausybė beveik pusantrų metų nelabai įsivaizduoju, kaip galėtų egzistuoti", - teigė politikas.

Nerimą dėl šių scenarijų didina valdančiųjų nesutarimai su prezidentu dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties.

„Vyriausybės formavimo procesas nėra toks rožėmis klotas, kaip kad kai kam gali atrodyti ar kažkas nori tai parodyti", - tvirtino socdemų pirmininkas Gintautas Paluckas.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad mažumos Vyriausybės scenarijus yra labai realus, nes prieš mėnesį sudaryta valdančioji dauguma gali subliūkšti skilus "valstiečių" frakcijai.

Tuo metu pirmalaikių Seimo rinkimų galimybės jis neprognozavo, nors su partiete Viktorija Čmilytė-Nielsen yra registravęs tai numatantį projektą.

„Jis (projektas) neaktualus, bet jis aktualizuotis gali staiga, vieną dieną, kai kažkas įvyksta", - tvirtino E. Gentvilas.

Pageidautini ministrai

Opozicija su prezidentu taip pat aptarė, kurie ministrai galėtų tęsti darbą atnaujintoje Vyriausybėje, nepaisant planų juos pakeisti.

Konservatorių ir liberalų lyderiai pareiškė, kad poste turi likti krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, nors pagal koalicinį susitarimą šie portfeliai atitenka "valstiečių" koalicijos partneriams.

„Ir Karoblis, ir Masiulis, mūsų akimis žiūrint, yra pageidautini ministrai, ir, atrodo, tai sutampa su prezidento pozicija", - sakė E. Gentvilas.

Šiuos ministrus parėmė ir G. Landsbergis.

G. Nausėda yra sakęs, kad su krašto apsaugos sritimi nevalia eksperimentuoti, ir paragino valdančiuosius palikti R. Karoblį, šiam postui atitekus "Tvarkai ir teisingumui".


Rašyti komentarą...
T
Taip
2019-07-29 15:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matomai prezidentas prabunda apie pirmalaikius rinkimus mato kad karbauskio cirkas gali tęstis iki kitų metų rinkimų jeigu prazidentas nekreips dėmesio , Karbauskis toliau cirkys !!!!?
Atsakyti
0

T
Taip
2019-07-30 18:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svajoju,kad VERYGĄ kuo greičiau!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų