Nausėda ragina šiemet atostogauti Lietuvoje Papildyta 13.46 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos gyventojus šią vasarą ragina atostogauti Lietuvoje ir taip paskatinti šalies vidaus turizmą.

„Aš manau, kad šiais metais norėčiau ilsėtis Lietuvoje. Turime tiek gražių kampelių. Kviečiu tą daryti visus žmones. Tegul klesti mūsų vidaus turizmas, visi būsime tuo patenkinti“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Nausėda.

Visai neseniai Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Leyen europiečiams patarė jokių kelionių į užsienį neplanuoti bent iki rudens. Tuo metu Premjeras Saulius Skvernelis apie keliones nekonkretus, tačiau irgi ragina šią vasarą planuoti atostogas Lietuvoje.

„Matome, kaip situacija keičiasi Europos valstybėse, kokios yra tendencijos. Kol kas turbūt kalbėti būtų per didelis optimizmas, manau, rizikos dar kurį laiką gerokai išliks. Galbūt reikėtų planuoti, tai mano asmeninis patarimas, šiai vasarai keliones po mūsų gražią Lietuvą. Bandyti ilsėtis čia, apžiūrėti lankomus objektus Lietuvoje. Jei matysime, situacija keisis Europoje pakankamai optimistiškai, kelionių jokių ribojimų nebus“, – neseniai kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis. 

Savo ruožtu Palangos viešbučių valdytojai pripažįsta jau sulaukiantys rezervacijų liepos-rugpjūčio mėnesiams. Esą gegužei ir birželiui lietuviai rezervuotis nesiryžta, mat tuo metu dar gali galioti karantinas ir rezervaciją gali tekti atšaukti, o pinigai liktų įšaldyti visai prapulti. Dabar veiklą sustabdę viešbučių valdytojai labai laukia vyriausybės ir savivaldybės aiškesnių signalų, kada bus leista priimti poilsiautojus.

Laisvų vietų vasarai viešbučiuose nemažai ir jie žada lanksčias sąlygas rezervacijos atidėjimui ir atšaukimui bei pernykštes kainas.

„Kainos yra tokios, kokios buvo praėjusiais metais, minimaliai 5 proc. į vieną ar kitą pusę. Lietuvaičiai po truputį rezervuoja ir planuoja vasaros atostogas, bet tai yra vienetiniai atvejai. Nutarėme, kad tikriausiai kurortų svečiai laukia žinios, kada jau bus paskelbta, nuo kada viešbučiai bus atidaryti“, – teigia Palangos viešbučių asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Lietuvoje daugiau nei prieš mėnesį įvedus karantiną, netrukus Lietuvos gyventojams buvo uždraustos kelionės į užsienį, užsieniečiams – atvykti į Lietuvą. Karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos, valstybinių sienų kontrolė su Latvija ir Lenkija pratęsta iki gegužės 14 dienos.


Rašyti komentarą...
B
Bedarbis dėl caronos
2020-04-24 14:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atostogauti? Lietuvoje? Kiek žmonių liko be darbo? Kokios atostogos? Jūs ponas prezidentas gal carona ant smegenų užėjus?
Atsakyti
-2

A
Arturas
2020-04-24 14:09:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoja didele prabanga atostogauti
Atsakyti
-2

D
Dalia
2020-04-24 14:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau panaudojom atostogas karantinui
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų