Nausėda ragina ES ignoruoti Baltarusijos paskelbtą Cichanouskajos tartautinę paiešką

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Europos Sąjungos šalis ignoruoti Baltarusijos paskelbtą tarptautinę buvusios kandidatės į prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos tarptautinę paiešką.

„Ilegitimus diktatorius įtraukia Baltarusijos opozicijos lyderę Cichanousjaką į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą. Tikiuosi, kad ES valstybės išliks vieningos ir ignoruos šį neteisėtą orderį. Cichanouskaja gali būti ieškoma Baltarusijoje, bet ES turėtų laikyti jai atvertas duris“, – savo „Twitter“ paskyroje penktadienį paskelbė G. Nausėda.

Penktadienį Baltarusijos tarnybos informavo, kad šalis paskelbė į Lietuvą pasitraukusios opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos tarptautinę paiešką dėl jos dalyvavimo Koordinacinėje taryboje. Minskas teigia, kad tarybos veiksmais siekta „destabilizuoti socialinę ir politinę, ekonominę ir informacinę padėtį šalyje, pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui“.

Po Rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų į Vilnių pasitraukusi S. Cichanouskaja laiko save rinkimų nugalėtoja. Ši 38 metų veikėja nusprendė balotiruotis į prezidento postą, kai jos vyras Siarhejus Cichanouskis, taip pat ketinęs mesti iššūkį A. Lukašenkai, buvo įkalintas.

Pastarosiomis savaitėmis Baltarusijos milicija sulaikė tūkstančius demonstrantų. Dėl liudininkų pranešimų apie milicijos smurtą ir sulaikytų asmenų kankinimą tarptautinė bendrija pasmerkė A. Lukašenko


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų