Nausėda: svarbu išlaikyti kuo glaudesnius Britanijos ryšius su ES

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykiai turi išlikti kaip įmanoma glaudesni, kad ir kaip pasibaigtų derybos dėl prekybos santykių, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis ketvirtadienį ir penktadienį dalyvauja Europos viršūnių susitikime Briuselyje, kur santykiai po „Brexito“ – viena pagrindinių temų.

„Nepaisant to, koks bus scenarijus, manau, kad labai svarbu išlaikyti Jungtinę Karalystę kaip įmanoma arčiau Europos Sąjungos“, – žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad Europa turi būti pasiruošusi abiem „Brexito“ scenarijams, o jeigu susitarimas nebūtų pasiektas, reikalingas planas „nenumatytiems atvejams“.

Lietuvos prezidentas taip pat dėkojo „Brexito“ derybininkui iš Europos Sąjungos pusės Michelui Barnier už pastangas galutinai susitarti su Jungtine Karalyste.

„Visi yra suinteresuoti pasiekti susitarimą“, – teigė Lietuvos vadovas.

Europos Sąjungos pareigūnai pastaruoju metu vis garsiau perspėja, kad deryboms dėl prekybos su Jungtine Karalyste po „Brexito“ skirtas laikas artėja prie pabaigos.

Daugiausia diskusijų kelia vienodas konkurencijos sąlygas užtikrinančios taisyklės ir leidimas Europos Sąjungos žvejams žvejoti britų vandenyse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų