Nausėda pažėrė kritikos: Dulkio sprendimas sudavė smūgį vakcinos patikimumui

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog komunikacija dėl „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso buvo nenuosekli, o ministro Arūno Dulkio sprendimas stabdyti jos naudojimą sudavė smūgį vakcinos patikimumui gyventojų akyse.

„Sveikatos apsaugos ministro sprendimas laikinai stabdyti skiepijimą vakcina „AstraZeneca“, be abejo, sudavė smūgį šio preparato patikimumui Lietuvos gyventojų akyse. Nenuosekli Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacija dėl vakcinos „Astra Zeneca“ gali padidinti dezinformacijos bangą tiek šio gamintojo, tiek visos vakcinavimo programos atžvilgiu“, – rašoma Prezidento spaudos tarnybos atsiųstame komentare.

Prezidentas atkreipia dėmesį, jog antradienio vakarą skubiai priimtas sprendimas prieštarauja anksčiau tą dieną išsakytai premjerės Ingridos Šimonytės ir paties sveikatos apsaugos ministro pozicijoms, be to, Europos vaistų agentūros ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijoms, kad ES naudojamos vakcinos yra saugios ir patikimos, o jų nauda žymiai viršija galimus rizikos veiksnius.  

„Todėl prezidentas tikisi, kad vakarykštis Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas buvo priimtas remiantis ne politiniais motyvais, o aiškiomis ir konkrečiais įrodymais argumentuotomis sveikatos specialistų išvadomis, kurios bus pristatytos ekspertams ir visuomenei“, – rašoma komentare.

Sveikatos apsaugos ministras antradienio vakarą paskelbė laikinai sustabdantis skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, iki kol Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl tromboembolijos atvejų ryšio su skiepais.


Rašyti komentarą...
K
Kostas
2021-03-17 12:24:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai Dulkys pasielgė, o prezidentui matosi , kad lietuvos žmonių sveikata nerūpi
Atsakyti
-8

k
klausiu
2021-03-17 12:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidente, o jums vakcina svarbesne, ar zmoniu sveikata ir gerove?
Atsakyti
-5

p
pasiskiepijusi
2021-03-17 12:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal gali papriekaištauti Danijai,Latvijai ir kitoms laikinai sustabdžiusioms vakcinaciją .
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų