Nausėda: nesaugių atominių elektrinių elektrai Lietuvoje vietos nėra

Baltarusijai antradienį pradėjus elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva nesusitaikė ir nesusitaikys su šios jėgainės keliamomis grėsmėmis.

„Baltarusija neišgirdo raginimo nekelti grėsmės Europos Sąjungos gyventojams ir sustabdyti Astravo AE paleidimą. Todėl Lietuvoje pradedamas taikyti apsaugos nuo nesaugių atominių elektrinių priemonių įstatymas. Nesaugiai atominėse elektrinėse gaminamai elektrai vietos Lietuvos rinkoje nėra“, – feisbuke rašo G. Nausėda.

Jo teigimu, reikia sutelktai dirbti, kad nesaugių trečiųjų šalių atominių elektrinių elektra nepatektų ne tik į Lietuvos, bet ir į ES rinką.

„Taip pat spartinti sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimą, po kurios bendrai sutarta nebetęsti prekybos elektra su trečiosiomis šalimis“, – pabrėžė prezidentas.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ antradienį nustatė nulinį pralaidumą komerciniam elektros srautui iš Baltarusijos.

„Litgrid“ atstovai BNS pranešė, kad į Baltijos šalis nuo šiol elektra neimportuojama nei iš Baltarusijos, nei iš Rusijos, išskyrus Karaliaučiaus sritį, su kuria Lietuva toliau prekiauja.

Lietuvai iki šiol nepatvirtinus naujos trišalės prekybos elektra metodikos, kol kas neaišku, kaip elgsis Latvija ir Estija, kurios praėjusią savaitę ją patvirtino. Neatmetama, kad šios šalys gali pasirašyti dvišalę metodiką ir pradėti prekiauti elektra per Latvijos-Rusijos jungtį.

Fiziškai Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemos bus atskirtos nuo Baltarusijos ir Rusijos 2025 metais, sinchronizavus tinklus su Vakarų Europa.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-11-03 17:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aišku neapsimoka pirkti iš Baltarusijos pigios elekros reikia pirkti per tarpinikus nubirės procentai
Atsakyti
0

E
Eee
2020-11-03 16:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Riebiems ponams aisku nereikia pigios elektros . Pinigu gauna saujomis.o liaudziai reikia pigios elektros. Ir verslui irgi reikia pigios elektros. Nors is patiespragaro ji ateitu. Svarbiausia kad butu kuo pigesne. Pinguocia politikam svarbu tik ju politiniai isitikinimai o ne Lietuvos ekonomika. Ne ekonomine nauda.. ko noret jie gyvena visko perteke ten aukstai. O kaip ten gyvena zemes kirminai jiems nesvarbu.
Atsakyti
0

V
Vitas
2020-11-03 14:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas be Lietuvos nustatė , kad Astravo elektrinė nesaugi ? Kiek suprantu nei viena organizacija , kuriai priklauso tikrinti nepasakė , kad elektrinė nesaugi .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų