Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas laukia naujų kandidatų į šiuo metu laisvas ambasadorių pozicijas, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

Prezidentas laukia naujų kandidatų į šiuo metu laisvas ambasadorių pozicijas, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

REKLAMA

„Kaip suprantu, ministras Gabrielius Landsbergis siūlys prezidentui kitas kandidatūras į ambasadorius ir būtų gerai kuo greičiau tai padaryti, kad galima būtų kuo greičiau užpildyti šitas vakuojančias pozicijas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėja.

Paklausta, ar prezidentas nesiruošia persvarstyti galimybės ambasadoriais tapti buvusiam užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui ir krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, ji A. Skaisgirytė teigė, jog ambasadoriaus postas „nėra nei premija, nei privilegija“.

„Jūs paminėjote dvi konkrečias pavardes buvusių ministrų. Komentaras gal tik būtų toks, kad ambasadoriaus postas nėra nei premija, nei privilegija, kodėl būtent buvę ministrai turėtų būti skirti ambasadoriais, tai nebūtų net ir labai teisinga kitų kadrinių diplomatų atžvilgiu. Yra iš ko pasirinkti ir, manoma, kad ministras ras geriausius, tinkamus kandidatus“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

REKLAMA

Ji patvirtino, kad su Prezidentūra šiuo metu vyksta neformalios diskusijos dėl ambasadorių kandidatūrų.

„Neformalios diskusijos vyksta. Deja, iki to momento, kai kandidatūros eina į Vyriausybę, nėra priimta jas atskleisti“, – sakė A. Skaisgirytė.

Žiniasklaidoje skelbta, tą patvirtino ir skirtingi BNS šaltiniai, kad prezidentas Gitanas Nausėda aktyviai dalyvavo karinės žvalgybos vadovo paskyrimo procese, nors Žvalgybos įstatymas numato, kad šio pareigūno paskyrimas – krašto apsaugos ministro prerogatyva.

LNK žinios praėjusią savaitę pranešė, kad karinės žvalgybos vadovo skyrimo aplinkybės gali būti viena priežasčių, kodėl buvęs ministras R. Karoblis vis dar nėra paskirtas ambasadoriumi Briuselyje arba Vašingtone.

„Žvalgybos paskyrimai yra jautri tema Lietuvos nacionaliniam saugumui, todėl prezidentas tikrai nekomentuos anoniminių šaltinių platinamos informacijos ar neva informacijos. Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorių pagal įstatymą skiria krašto apsaugos ministras, ir šiuo atveju naujasis direktorius buvo paskirtas būtent ministro“, – LRT sakė A. Skaisgirytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikia pasakyti, kad prezidentas prieš skiriant buvo supažindintas su kandidatūra, kandidatūra jam paliko labai gerą įspūdį ir jis patenkintas direktoriaus darbu, kai direktorius jau buvo paskirtas. Tai iš tikrųjų nėra tema tolesniam pokalbiui“, – pridūrė ji.

Diplomatinių šaltinių teigimu, pastaraisiais mėnesiais svarstyta, kad R. Karoblis ir L. Linkevičius galėtų tapti Lietuvos ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone.

Kuo greičiau paskirti ambasadorių Vašingtone G. Nausėdą ragina ir JAV verslo bendruomenė Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų