• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus po susitikimo su Vokietijos brigados pirminio valdymo elemento kariais, prezidentas teikė komentarus žiniasklaidai. Komentuodamas jis taip pat pasipiktino valdančiais ir, jo manymu, politizuota pranešėjo komisija.

Netrukus po susitikimo su Vokietijos brigados pirminio valdymo elemento kariais, prezidentas teikė komentarus žiniasklaidai. Komentuodamas jis taip pat pasipiktino valdančiais ir, jo manymu, politizuota pranešėjo komisija.

REKLAMA

Komentuodamas susitikimą žiniasklaidai, G. Nausėda teigė, jog susitikimas su sąjungininkais buvo sėkmingas, o efektyvus bendradarbiavimas suveiks kaip efektyvi Rusijos atgrasymo priemonė.

„Čia negali būti jokių pateisinimų. Mūsų žmonėms labai svarbu žinoti, kad mūsų sąjungininkai yra kartu su mumis. Tai svarbus atgrasymo faktorius.

Visada sakome, kad karo nenorime“, – sakė G. Nausėda

Tačiau visai netrukus, vėl buvo grįžtama prie Lietuvos vidaus politikos temų – atsakydamas į žurnalistų klausimus apie gynybos finansavimo didinimą, G. Nausėda sakė, jog palaiko mišrų finansavimo modelį.

„Aš pasisakyčiau už mišrų variantą – pasinaudoti paskolų instrumentu. Beje, šita paskolų opcija buvo numatyta tiek 2023, tiek 2023 metų biudžete. Galime skolintis iki 3 proc. BVP, nuo tų 2,75 proc. lygio – svarbiausia tuo naudotis“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Anot G. Nausėdos, reikėtų papildomai apmokestinti verslą – šiuo atžvilgiu jis nepasakė nieko naujo, mat verslo bendruomenė jau sutinka su 1 proc. pelno mokesčiu padidinimu, o ir 2 proc. padidinimas numatomas keliuose valdančiųjų pasiūlytuose planuose.

REKLAMA

„Kalbant apie tvaresnius šaltinius – geriausias kelias eiti per verslo pajamų apmokestinimą, pasisakyčiau apie papildomą procentą – paskaičiavus poreikį, gali sudaryti iki 2 proc. bet tai reikės išdėstyti konkretiems metams“, – sakė prezidentas.

Prezidentas pabrėžė, jog verta svarstyti ir akcizų lengvatų dalinį atsisakymą, tik suabejojo, ar šia priemone pavyktų surinkti pakankamą finansavimą.

Tiesa, G. Nausėda griežtai nepritarė savivaldybėms skiriamų biudžetų apkarpymui – prezidento teigimu, toks pinigų panaudojimas prieštarautų kitiems tikslams (pavyzdžiui, atskirties tarp regionų mažinimui).

REKLAMA
REKLAMA

Piktinosi pranešėjo komisija

Prezidentas atsakė į žurnalisto klausimą, susijusį su pranešėjo komisijos vertinimu. 

„Žmonės praradę blaivą protą – komisija nuėjo taip toli, kad žmonės pasirengę nebesilaikyti nei konstitucijos, nei įstatymų, tik su vienu tikslu – desperatiškai paveikti rinkimų rezultatą. Man viskas buvo aišku nuo pradžių. Komisija sugadino daug popieriaus, sugaišino daug pareigūnų laiko. Apsuko didelį ratą ir grįžo į tą patį tašką“, – komisijos darbu piktinosi prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai politiškai motyvuota komisija, kuri demonstruoja visišką teisinį nihilizmą“, – pridūrė G. Nausėda.

Naujienų portalas tv3.lt primena, jog opozicijos atstovo demokrato Vytauto Bako vadovaujama komisija, kurioje be jo dirbo tik valdančiųjų frakcijų atstovai, aiškinosi buvusio VSD pareigūno Tomo Gailiaus pateiktą informaciją apie departamento vadovų veiksmus 2018–2019 metais tikrinant tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką, patikrinimo duomenų atskleidimą tretiesiems asmenims, praėjusių prezidento rinkimų finansavimą, galimą neteisėtą įtaką įvedant sankcijas Baltarusijai.

Po penkis mėnesius trukusio tyrimo komisija konstatavo, kad prezidentas G. Nausėda yra pažeidžiamas ir galėjo sulaužyti priesaiką neatsakydamas į komisijos klausimus.

Pagarba Valstybės Vadovui Prezidentui Gitanas Nausėda. Palaikys ir tikrai balsuos dauguma Lietuvos Tautos .
Baisesnios - pavojingęsnios Lietuvos pražūtin vedančių veikėjų - kaip konservatoriai NĖRA - ŽMONĖS Susipraskite pagaliau.
Geriausias - ir tikrai Vertęsnio kandidato į Prezidentus NĖRA ir net nesimato - kaip Gitanas Nausėda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų