Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako premjerės Ingridos Šimonytės sprendimą dėl užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų vertinantis kaip pralaimėjimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako premjerės Ingridos Šimonytės sprendimą dėl užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų vertinantis kaip pralaimėjimą.

REKLAMA

„Vakarykštis premjerės sprendimas – nemanau, kad tai yra pergalė. Tai yra veikiau pralaimėjimas“, – žurnalistams Briuselyje trečiadienį sakė G. Nausėda.

„Manau, kaip negali būti, kuomet už dviejų ministrų klaidas prisiima atsakomybę Vyriausybė ir atsistatydina – nemanau, kad toks sprendimas yra tinkamas. Lygiai taip pat negali būti ir kolektyvinės ne atsakomybės, kai vienas dengia kitus ir susidaro savotiška aklos gynybos grupė, ko negali būti kalbant apie Vyriausybę“, – teigė prezidentas.

Pasak jo, po antradienio sprendimo liko neatsakytų klausimų dėl vertybinių nuostatų ir politikos skirtumų.

„Liko ne tik ministrai, liko neatsakyti klausimai apie tai, kodėl skiriasi mūsų vertybinės nuostatos ir reali politika, lieka neatsakyti klausimai dėl atskirų ministrų politinės atsakomybės ir jeigu galvojama, kad suradus paskubomis tą iešmininką, visų mundurai liks švarūs, išplauti, tai manau, kad tikrai taip nėra“, – pridūrė jis.

REKLAMA

G. Nausėda taip pat pastebėjo, kad dabartinė valdančioji dauguma praeitoje kadencijoje kėlė „valstiečių“ ministrams aukštus standartus, tačiau dabar „tie standartai nusileido gana žemai“. 

„Prisimenu, kai valdančioji koalicija buvo opozicijoje, ji kėlė gana aukštus standartus tuomet dirbusiems ministrams, dabar tie standartai nusileido gana žemai. Klausimas – ar dėl to, kad jie taikomi sau, o ne kitiems kaip tada?“, – svarstė prezidentas.

I. Šimonytė antradienį nusprendė netenkinti užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų Gabrieliaus Landsbergio ir Mariaus Skuodžio prašymų atsistatydinti, kuriuos šie praėjusią savaitę pateikė dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei.

premjere nepaleido ministru bus linksmiau teisme visi savi :))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų