Nausėda įvertino karantino griežtinimą: pergalę pasiekti galime tik visi kartu

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį išsakė paramą Vyriausybės sprendimui griežtinti karantiną, uždraudžiant daugumos parduotuvių ir paslaugų teikėjų veiklą.

„Šalyje toliau grėsmingai augant užsikrėtimo COVID-19 skaičiams, naujoji Vyriausybė imasi griežtinti karantino sąlygas. Bus įgyvendinamos priemonės, kurias jau prieš savaitę pasiūlė mano suburta Sveikatos ekspertų taryba. Gaila, kad praradome nemažai laiko svarstydami, ar eiti griežčiausiu, ar kompromisiniu keliu, susirgimų statistikai toliau mušant vis naujus rekordus.

Visų mūsų interesas – kuo greičiau sumažinti užsikrėtimų skaičių ir sveikatos sistemai tenkantį krūvį. Nuo to priklauso žmonių gyvybės. Todėl šiandien prieš Vyriausybės posėdį su Ministre Pirmininke aptarėme ir naujas karantiną griežtinančias ekspertų siūlomas priemones. Pritariau, kad šiuo metu jos yra būtinos. Bet jų galiojimo laikas turi priklausyti nuo epidemiologinės situacijos. Vyriausybė turės peržiūrėti šiandien priimtas karantino priemones kai bendromis pastangomis sumažinsime viruso plitimą.

Išties apmaudu, kad griežčiausio karantino savaitės sutaps su šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu. Galbūt jos truks iki pat sausio pabaigos. Tačiau tai yra unikali galimybė mums apsaugoti vieni kitus.

Kviečiu Jus didžiąsias šventes šįkart pasitikti be įprasto apsipirkimų maratono. Atšvęsime šventes kukliai ir jaukiai – tik artimiausiame savo šeimos ratelyje. Taip mes kiekvienas galime palengvinti medikams tenkančią naštą. Su COVID-19 kovojantiems gydytojams, rezidentams, slaugytojams galime padovanoti šiek tiek atokvėpio.

Jau po kelių savaičių Lietuvą pasieks patikimos ir saugios vakcinos. Dar po kiek laiko visi turėsime galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 ir susigrąžinti mums įprastą gyvenimą.

Tačiau kol kas itin svarbu sąmoningai ir atsakingai laikytis karantino taisyklių. Ne tik dėl to, kad taip nusprendė Vyriausybė. Dėl to, kad esame vienas nuo kito priklausomi. Dėl to, kad pergalę pasiekti galime tik visi kartu“, – socialiniuose tinkluose rašė prezidentas.

Griežtinant karantiną, Lietuvoje nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties, tačiau šeimoms bus leidžiama palikti namus pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitais žmonėmis.

Tokį sprendimą sekmadienio vakarą priėmė į pirmąjį posėdį susirinkusi Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė.


Rašyti komentarą...
G
Gerai
2020-12-13 21:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų visiems kartu,bet prezidentas 2 savaitės egzaminavo kandidatus į ministrus,o dabar apgailestauja dėl tokios padėties.Neskanu.
Atsakyti
-2

B
Bet kas
2020-12-13 20:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už darykit ir darželius kam rizikuoti vaikais
Atsakyti
-6

B
Betkas
2020-12-13 20:28:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už darykit ir darželių kam rizikuoti vaikais
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų