• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybei įvedus naujus ribojimus neturintiems galimybių paso, valdžia ketina padėti žmonėms lengviau jį pasiimti. Planuojama į gatves paleisti vadinamuosius „pasobusus“, dokumentą pasiimti bus galima ir pašto skyriuose.

Vyriausybei įvedus naujus ribojimus neturintiems galimybių paso, valdžia ketina padėti žmonėms lengviau jį pasiimti. Planuojama į gatves paleisti vadinamuosius „pasobusus“, dokumentą pasiimti bus galima ir pašto skyriuose.

REKLAMA

„Po mėnesio maždaug epidemiologinė situacija mus verčia pritaikyti platesnį galimybių paso panaudojimą. Mes rūpinamės, kad būtų platesnis galimybių paso prieinamumas.

Jau dabar, šio posėdžio metu pasitikrinau, galima išsiimti galimybių pasą, kuris galios du mėnesius. Tai reiškia, kad nereikės nuolatos jungtis ar į Registrų centrą vaikščioti“, – Vyriausybės posėdžio metu kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, Registrų centras planuoja į gatves paleisti vadinamuosius „pasobusus“, kuriuose bus galima paprasčiau išsiimti galimybių pasą.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonėms, kurie galbūt neturi išmaniųjų priemonių ar elektroninės bankininkystės, elektroninio parašo, [bus lengviau] ten pasiimti tą galimybių pasą“, – pasakojo A. Armonaitė.

REKLAMA

Ministrės teigimu, vyksta pokalbiai ir su Lietuvos paštu, kad būtų sudaryta galimybė išsiimti galimybių pasą pašto skyriuose. A. Armonaitė sakė, kad šiuo metu vyksta planavimo darbai.

„Čia tos įmonės, kurių pirminė funkcija yra kita, tikrai prisideda ir aš noriu joms padėkoti. Mes darome viską, ką galime, kad šitas pažymėjimas būtų prieinamas visomis formomis. Ir skaitmenine forma, telefone, kas yra paprasčiausia, ir tiems, kas galbūt neturi galimybių, kad būtų prieinamas kitomis priemonėmis“, – kalbėjo A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė nusprendė, kad imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims bus taikomi ribojimai. Šie asmenys galės apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, negalės lankytis prekybos ir pramogų centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, jie privalės dėvėti kaukes paslaugų teikimo vietose.

Numatyta, kad ribojimai įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos, tuomet asmenims be galimybių paso ar neigiamo COVID-19 testo bus apribota dauguma kontaktinių paslaugų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokie pokyčiai laukia?

Įsigaliojus apribojimams, imuniteto neturintys žmonės galės apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jie negalės lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose.

Ribojimai nebus taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

REKLAMA

Asmenys, neatitinkantys šių kriterijų, galės apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1500 kv. metrų.

Mažiau leidžiamų veiklų

Be galimybių paso trumpėja leidžiamų veiklų sąrašas. Asmenys galės užsisakyti tik smulkaus remonto paslaugas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, taip pat veterinarijos paslaugas, bus galima lankyti muziejų ekspozicijas ir parodas lankymas, o bibliotekose galima lankytis tik atsiimti ar grąžinti knygas.

REKLAMA

Jiems bus galima teikti socialines paslaugas, psichologinę pagalbą, keleivių vežimo bei teisines paslaugas, veiklą, susijusią su vaiko teisių apsauga.

Asmenys be galimybių paso nebegalės naudoti grožio paslaugomis, tačiau turės teisę lankytis atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, šventėse, kituose susibūrimuose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Imunitetą turintiems asmenims kaukės liks rekomendacija, o teikiant paslaugas nepasiskiepijusiems jos ir toliau bus privalomos.

Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų