REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į pedofilijos skandalą įsivėlusio buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus istorijoje – netikėtas vingis. Nors buvęs politikas teigė, kad apie jam planuojamus pareikšti įtarimus dėl seksualinės prievartos nieko nežinojo, aiškėja, kad vis dėlto jį jau buvo pasiekusi informacija apie policijoje bei prokuratūroje pradėtą tyrimą, rašo naujienų portalas Delfi.lt.

Į pedofilijos skandalą įsivėlusio buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus istorijoje – netikėtas vingis. Nors buvęs politikas teigė, kad apie jam planuojamus pareikšti įtarimus dėl seksualinės prievartos nieko nežinojo, aiškėja, kad vis dėlto jį jau buvo pasiekusi informacija apie policijoje bei prokuratūroje pradėtą tyrimą, rašo naujienų portalas Delfi.lt.

REKLAMA

Naujienų portalo Delfi.lt žiniomis, tai įvyko gerokai anksčiau, nei generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Esą prokurorė jai ne tik pranešė apie nuo praėjusių metų lapkričio vidurio atliekamą ikiteisminį tyrimą, bet ir paprašė Seime surengti neeilinę sesiją dėl K. Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo bei leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Galėjo tvirkinti 4 vaikus

 

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė apie tai, kad generalinė prokuratūra paskelbė, jog buvęs parlamentaras, pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius galėjo seksualiai prievartauti ir tvirkinti mažiausiai keturis vaikus. Prokurorai sako turintys duomenų, kad tai jis darė jau būdamas Seimo nariu.

REKLAMA
REKLAMA

Jam paskirtos dvi kardomosios priemonės – pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Buvę Bartoševičiaus kolegos neslepia šoko jau ne tik dėl to, ką jis galima įvykdė, bet ir kokie nusikaltimo mastai.

REKLAMA

Buvęs Seimo narys, konservatorius Kristijonas Bartoševičius, labiau žinomas kaip „Meslitos“ direktoriaus personažas, ir mažiau, kaip Seimo narys, klimpsta į labai rimtą pedofilijos skandalą. Po įvykusios apklausos, prokurorai jam pateikė įtarimus dėl vaikų seksualinio prievartavimo ir jaunesnio negu šešiolikmetis – tvirkinimo.

„Įtarimai pareikšti dėl keturių asmenų. Ar ateityje bus daugiau nukentėjusiųjų, aš jums negaliu atsakyti. Visko gali būti“, – teigia generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kur konkrečiai, kada ir kokiomis aplinkybėmis Bartoševičius seksualiai prievartavo ir tvirkino vaikus, prokurorai, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, neatskleidžia. Pasako tik tiek – seksualine prievarta ir tvirkinimu Bartoševičius galėjo užsiimti jau būdamas Seimo nariu.

Kol vyksta tyrimas, teisėsaugininkai nemato reikalo apriboti jo laisvę ir kol kas Bartoševičius lieka nesuimtas. Jam paskirtos kelios kardomosios priemonės. Pedofilija įtariamam buvusiam Seimo konservatorių frakcijos nariui uždrausta bendrauti su nukentėjusiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kardomąją priemonę parenka prokuroras, kuris kontroliuoja ikiteisminį tyrimą. Šiai dienai parengtos dvi kardomosios priemonės, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas“, – kalba N. Grunskienė.

Uždrausta Bartoševičiui ar jo gynėjui teikti tyrimo medžiagą pašaliniams. Tačiau tai nereiškia, kad jis negali gintis. Byla slepiama po devyniomis spynomis ir, kai jau pasieks teismą, bus nagrinėjama už uždarų durų. Prokurorai nesako ir kas gins pedofilija įtariamą 35-erių vyrą.

REKLAMA

Skandalas įsiplieskė šių metų sausio pabaigoje. Bartoševičius, būdamas komandiruotėje Čilėje, elektroniniu paštu penktadienio vakarą tekštelėjo prašymą trauktis iš Seimo, esą dėl sveikatos bėdų, kaip tik tuo metu, kai tą pačią dieną generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo vadovę klausdama, ar ketina šaukti neeilinę Seimo sesiją, mat ketina kreiptis dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo.

Už nepilnamečio asmens seksualinį prievartavimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų, už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą – laisvės atėmimas nuo trejų iki trylikos metų. Pasak prokuratūros, tyrimas gali užtrukti ir tikrai teismo nepasieks artimiausiais mėnesiais. Prokurorai neskelbia ir informacijos, kuriame mieste bus nagrinėjama byla. Esą visa tai daroma siekiant apsaugoti nukentėjusiuosius.

Jei jis buvo apklaustas, tai dar nereiškia, kad numanė esąs tyrimo objektas. Va kai jau iki neliečiamybės panaikinimo priėjo, tada jau tapo aišku, kad viskas išplauks į dienos šviesą. Jei manote, kad toks straipsnelis sukuria alibi Šimonytei ir Čmilytei, tai galvokite iš naujo. Neliečiamybės panaikinimas buvo žaibas iš giedro dangaus. Ir kažkas ne tik kad pasidalino šia informacija, bet tiesiogiai liepė atsisakyti mandato tą pačią dieną. Ir vėl tas prakeiktas neapibrėžtumas - kas gi tai galėjo būti?
Free tvarto bartoseviciams... - pedozoobanda be ju neisgyvens!
Das PEDOpartija, alles gut.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų