Naujos detalės Šventosios atrakcionų istorijoje: įtariamasis pateikė savo versiją

Prekyba žmonėmis įtariamas atrakcionų Šventojoje savininkas Čekijos pilietis paleistas į laisvę. Kol vyksta tyrimas, jam skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Pagal bylą vyras savus pavaldinius ir gąsdindavo, ir mušė, o naktimis laikydavo užrakintus. Pats verslininkas tikina, kad byla – tėra šmeižtas, o jo darbuotojai gyveno taip, kaip mokėjo.

Šventojoje veikiančių atrakcionų savininkas, 35-erių Čekijos pilietis, pirmadienį buvo išleistas į laisvę. Po 24 valandų areštinėje jam skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

„Dokumentų paėmimas, registracijos policijos įstaigoje bei neišvykimas iš gyvenamosios dabartinės vietos“, – patikslino prokuroras Ruslanas Ušinskas.

Į pareigūnų akiratį vyras pateko tada, kuomet darbo inspekcijos ir policijos pareigūnai gavo pranešimą apie atrakcionų parke galimai vergiškomis sąlygomis laikomus bei išnaudojamus darbuotojus.

„Darbo inspekcijos inspektoriai vykdė planinius nelegalaus darbo patikrinimus Palangoje. Nuvykus į policiją iš penktadienio į šeštadienį, tapo aišku, kad vykdomas priverstinis čekų darbas Šventojoje“, – pasakoja vyriausioji darbo inspektorė Virginija Leškauskienė. 

Tačiau vėlų vakarą pareigūnai parke nieko neberado, o šeštadienį sulaikė atrakcionų šeimininką.

„Šiuo metu Čekijos piliečiui yra pateikti įtarimai dėl prekybos žmonėmis. Tai yra išnaudojimo daugiau negu dviejų asmenų vergiškomis sąlygomis. Už tą nusikaltimą jam gresia iki 12 metų laisvės atėmimas“, – teigia R. Ušinskas.

Įtariama, kad atrakcionų parke darbuotojai buvo mušami ir bauginami, iš jų atimti pasai, vyrai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, o naktimis buvo užrakinami. Įtariamojo advokatas tikina, kad taip jo klientą šmeižia konkurentai.

„Toje pačioje aikštelėje dirba kitas atrakcionų parkas, tarp jų, kaip aš suprantu, įvykęs verslo pobūdžio konfliktas“, – kalbėjo advokatas Osvaldas Martinkus.

REKLAMA

Anot advokato, atrakcionų parke čekas pagal darbo sutartis buvo įdarbinęs socialinės rizikos grupei artimus žmones, kurie nesirūpino nei savimi, nei buitimi.

„Sako, padirbsit už minimalią algą, jeigu norite, duosiu kur apgyvendinti, jeigu reikia, valgysim kartu su manim. Į tuos atrakcionus per tą laiką ne kartą dėl triukšmo ar dėl muštynių buvo kviečiami policijos pareigūnai. 

Atrakcionų parke Šventojoje be čeko pramogas dar siūlo olandai ir lietuviai. Verslininkai pasakoja ne kartą girdėję, kad čekas laiku neatsiskaito su darbuotojais, o už dieną jiems moka vos 5 eurus. Byla nurodoma, kad darbuotojams tekdavo dirbti ir už dyka.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-08-27 08:38:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akivaizdu ,kad neveikia Lietuvos valstybinės kontrolės tarnybos . Valdininkai sujuda kai ima kelti balsus (skundus ) aktyvūs piliečiai. Tas pats buvo ir su girtu gydytoju. Ką galvoja besigydantis Skvernelis ,ar jam patarėjai nieko nepasako ar jis pats nesidomi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų