Naujieji baigėsi, nelaimės – ne: biržietis liko be pirštų

Dar vienas pirotechnikos gerbėjas Biržuose neteko galūnių. Po naujųjų užsilikusias kelias petardas susprogdinti sumanęs Bliūdžių kaimo gyventojas liko be trijų dešinės rankos pirštų. Sužalotam vyrui teko amputuoti pusę nykščio, taip pat iki sąnario nutrauktas rodomasis, be nago išdraskytas liko ir vidurinysis pirštas. Tai jau antras nuo Naujųjų į Biržų ligoninę patekęs pacientas. Dar vienas jaunas vyras nutrauktus pirštus gydosi taip pat nuo rankose sprogusios petardos.

49-erių biržietis Egidijus Pašakarnis iš Bliūdžių kaimo po operacijos sėkmingai gydosi dešinės rankos pirštus. Vyras jų neteko, kai savaitgalį namuose, radęs po švenčių dar užsilikusių petardų, sugalvojo jas susprogdinti.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujieji baigėsi, nelaimės – ne: biržietis liko be pirštų

„Buvo viena dėžutė išprogdinta ir dar buvo kelios likę. Per Naujus metus fejerverkus išleidom dar kelis, susprogdinau ir viskas. Sakau, liksias reikia išsprogdinti“, – kalbėjo Egidijus Pašakarnis.

Tačiau greitai šventinis džiaugsmas virto skausmu. Degant paskutinę iš keturių turėtų petardų, ši staiga sprogo rankoje.

„Bedegant sprogo. Ir žiebtuvėlis išlakstė, ir petarda. Pažiūriu, kad be nagų.“

Biržietis neslepia, kad petardas kieme sprogdino išgėręs. Į ligoninę atvežtas vyras pripūtė daugiau nei pusantros promilės.

„Buvau po gramu, ką gi čia beslėpti. Buvo kaip buvo. Va, kaimynas blaivas buvo, kur šalia guli.“

Iš tiesų palatoje po amputuotų dešinės rankos pirštų operacijos gydosi dar vienas pirotechnikos gerbėjas. Tik bendrauti nepanoręs 31-erių biržietis susižalojo petardas laidęs pačią Naujųjų naktį.

„Man lengviau, jam tai viso nykščio nėra. Jo didesnė, mano mažesnė petarda“, – sakė E. Pašakarnis.

„Kaip matot, sužaloja ranką. Jeigu nutraukia pirštus, tai jau negrįžtamai. Abu operuoti. Jau nebuvo tų pirštų galų, jie buvo nuplėšti sprogimo jėgos“, – pasakoja Traumatologijos skyriaus vedėjas Olgertas Kvedaravičius.

REKLAMA

Ir Biržų ligoninės traumatologai, ir pirotechnika prekiaujantys verslininkai stebisi tokiu žmonių neatsargumu, kuris kainuoja pirštus. Deja, abiems vyrams teks išmokti gyventi su negrįžtamai sužalotomis plaštakomis.

„Netekęs pirštų, aišku, bus dalinai nedarbingas. Norėčiau, kas mane girdi, pakomentuoti: būkit atsargūs su bet kokia pirotechnika. Matot iš pavyzdžių, kad tai pavojinga“, – teigia O. Kvedaravičius.

„Dažniausiai būna taip, kad žmonės laiko rankoje būna dažniausiai išgėrę ir įvyksta tas sprogimas. Jis uždega apsauginį popierių, kuris skirtas išvis nedegti, tada nebelieka nė 5 sekundžių, o lieka 2“, – kalbėjo pirotechnikos parduotuvės bendrasavininkas Vytautas Juška.

Pasirodo, abu vyrai šventinių petardų pirko turguje. Negana to, Egidijus sako pats prašęs uždraustų sprogdukų.

Pasak pirotechnikos žinovo, tokios petardos išties turi būti neprieinamos paprastam pirkėjui. Tačiau rinkoje jos yra skirtos medžiotojams ir ūkininkams.

„Labai gaila, kad juodoj rinkoj yra nesunkiai prieinama – turgūs, internetai klesti su nelegalia prekyba, o žmonės įsigija, sprogdina ir patys pasekmes matot.“

Rankoje sprogus tokiai paukščiams baidyti skirtai petardai, žmogus gali netekti pirštų, plaštakos, ar net susižaloti akis. Jų jokiu būdu negalima degti tiesiai iš rankų, tik ant žemės ir per atstumą.  Tiesa, jau nuo kovo bus draudžiama išvis prekiauti bet kurios kategorijos petardomis.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2020-01-07 02:28:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo veidelis daug pasako
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų