• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą pasiekė arktinė oro masė. Tuo tarpu, didžiosios dalies sniego išvengsime. Rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ „Facebook“ puslapyje. 

Lietuvą pasiekė arktinė oro masė. Tuo tarpu, didžiosios dalies sniego išvengsime. Rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ „Facebook“ puslapyje. 

REKLAMA

Pasak jų, pietinis ciklonas praslinks į rytus nuo Lietuvos. Truputį daugiau (iki 1 ar 2 cm) gali pasnigti tik šiaurės rytiniame (ir šiaurės vakariniame) šalies pakraštyje.

Jei pietinis ciklonas praslinktų ~100-150 km į rytus, tuomet Rytų Lietuvoje susidarytų iki 10-20 cm storio sniego danga. Dabar visa tai teks kaimynams (anot daugelio orų modelių). Gal ir gerai, nes dauguma jūsų to sniego jau nenori matyti.

Sinoptikė pasakė, kokie orai laukia

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne šios savaitės orų prognoze.

„Iš pietų, pietryčių, net nuo Juodosios jūros, šiaurėn keliauja ciklonas, vis labiau stiprėdamas. Lietuvą antradienį ir trečiadienį užkabins savo audringiausia, žvarbiausia vakarine, pietvakarine dalimi. Vis šaltesnio oro srautai iš šiaurės skverbsis, lietutį į šlapdribą ir sniegą pavers. Stipresni vėjai kartais bandys sniegą „pašokdinti“. Kiek ramesnis ir sausesnis, bet dar gana šaltas turėtų būti ketvirtadienis ir gal būt dalis penktadienio. Savaitgalis šiek tiek šiltesnis, bet su krituliais. Panaši turėtų būti ir kitos savaitės pradžia-naktimis vis pašals, dienos šiluma irgi nedžiugins, žvarboki vėjai pūs, kritulių, daugiausia sniego, irgi turėtume gauti.

REKLAMA
REKLAMA

Užvakar daug kur nugriaudėjo pirma pavasarinė perkūnija, tad ir pasakaitė apie Perkūną pagal J. Balio raštus „Perkūnas yra oro ir vandenų, kurio neišsenkamos atsargos yra sukauptos virš akmeninio dangaus skliauto, valdovas. Šiuo vandeniu Perkūnas kas pavasaris pirmojo griaustinio metu apvaisina žemę, o atėjus sausrai, kai požemio būtybės uždaro vandenį, Perkūnas užmuša jas ir paleidžia vandenis drauge su savo lietumi, kuria atgaivina žemę. Perkūnas taip pat prižiūri, kad žmonės teisingai elgtųsi ir baudžia neteisingai besielgiančius savo ugninėmis strėlėmis. Perkūną kartais lydi ožys, o perkūno oželis prieš perkūniją mekena. Perkūnas taip pat jodinėja ant sparnuoto žirgo, kuris lėkdamas padangėmis palieka ugninį pėdsaką. Iš nasrų jam eina liepsna, iš ausų – dūmai, pėdose likdavo karštos anglys. Pats Perkūnas su ilga žila barzda ir Mėnulio spalvos veidu, raudonu apsiaustu, apsiginklavęs sidabro lanku su aukso strėlėmis, ant diržo kabo titnaginiai kirvukai, o už diržo užkišti piršto storumo šoviniai. Ant galvos Perkūnas dėvi žaibų vainiką ir visą laik medžioja velnius už jų piktadarystes ir pokštus. Kartais Perkūnas pasirodo žmonėms kaip žaliai apsirėdęs medžiotojas ir padeda žmonėms“, – skelbia sinoptikė.

REKLAMA

Antradienį, kovo 28 d. protarpiais krituliai, daugiausia pasnigs, gausiau rytiniuose, pietrytiniuose rajonuose, kai kur pustys, naktį plikledis pavojingus spąstus paspęs. Vėjas šiaurės vakarų 7-12 m/s, dieną gūsiai 15-17 m/s, pajūryje gūsiai 18 m/s. Naktį minus 1-4 laipsniai, dieną rytiniuose rajonuose 0 minus 2 laipsniai, vidurio Lietuvoje ir vakariniuose rajonuose plius 1-3 laipsniai.

Trečiadienį, kovo 29 d. pasnigs, gausiau šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose. Plikledis po sniegu slėpsis, pustys. Vėjas naktį šiaurės vakarų naktį 7-12 m/s, gūsiai iki 15 m/s, dieną suks į vakarus, pietvakarius 6-11 m/s. Naktį minus 2-6 laipsniai, pajūryje apie 0 laipsnių, dieną 0 plius 4 laipsniai, vėsiausia šiaurės rytuose.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, kovo 30 d. be ženklesnių kritulių. Vėjas pietinių krypčių 5-10 m/s. Naktį minus 3-8 laipsniai, dieną rytiniuose rajonuose 0 plius 3 laipsniai, vakarinėje pusėje plius 4-7 laipsniai.

Penktadienį, kovo 31-osios naktį be ženklesnių kritulių, rytą ir dieną protarpiais lietus, rūkas, lijundra. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną pietų, pietryčių 6-11 m/s. Naktį minus 2-7 laipsniai, rytuose iki minus 8-9 laipsnių, dieną plius 2-6 laipsniai, vakaruose, pietvakariuose plius 7-9 laipsniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį, balandžio 1 d. protarpiais lietus, gausesnis dieną. Vėjas pietinių krypčių 5-10 m/s. Naktį minus 1 plius 2 laipsniai, vakariniam kraštuke plius 3-5 laipsniai, dieną plius 6-10 laipsnių.

Sekmadienį, balandžio 2 d. protarpiais krituliai-lietus, šlapdriba, gausesni naktį.Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną šiaurinių krypčių 7-12 m/s. Naktį minus 2 plius 3 laipsniai, dieną plius 1-5 laipsniai, pietiniuose rajonuose plius 6-8 laipsniai.

Pagal dabartinius duomenis dar kitos savaitės pradžia šilumos neatneš. Pasnigs, plikledis slidžius tiltus nusities. Pirmadienį ir antradienį gali pūsti stiprokas šiaurinių krypčių vėjas, sniegą gainios, trečiadienį vėjas turėtų rimti. Naktimis minus 2-6 laipsniai, dienomis 0 plius 4 laipsniai. Bet jei bus šiltesnių žinių-tikslinsim ir kuo greičiau pranešim.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų