Naujausia vasaros orų prognozė: galime sulaukti ir Viduržemio jūros karščių

Antradienį jau įžengsime į kalendorinę vasarą, o klimatologai teigia, kad šiltasis metų sezonas, kaip ir kasmet, laukia itin permainingas.

Prabėgusį  pavasarį įvertino ir prognozę vasarai „Žinių radijo“ eteryje išsakė Vilniaus universiteto Geomokslų instituto klimatologas Justinas Kilpys. Jo teigimu, šis pavasaris Lietuvoje buvo itin permainingas.

„Nors balandis vidutiniškai buvo šaltesnis, bet balandžio viduryje buvo irgi savaitė, kai temperatūra buvo aukštesnė už daugiametį vidurkį.

Gegužė nuo pat pradžios, iš tikrųjų, buvo šaltesnė. Ir labiausiai išsiskiria šita gegužė savo kritulių kiekiu. Tikrai panašu, kad kai kuriose vietovėse gali būti nauji kritulių kiekio rekordai. <...> Lyginant su pastaraisiais trimis metais, šis pavasaris – vėsus ir lietingas“, – pasakojo J. Kilpys.

Kalbėdamas apie vasaros orus, klimatologas teigė, kad kol kas ilgalaikės prognozės rodo, kad jog vasaros temperatūra turėtų atitikti daugiametį vidurkį.

„Mes galime sulaukti ir šiltos oro advekcijos daugiau nuo Viduržemio jūros regiono ir tada turėsime didelius karščius. Tai tiesiog linkėčiau visiems sekti tas kasdienes orų prognozes savaitę į priekį ir tada matysime, kokia bus vasara“, – patarė J. Kilpys.

Visgi klimatologas teigė, kad reikia turėti omenyje, kad daugiametis temperatūros vidurkis yra nedidelis ir vidutiniškai liepos, rugpjūčio mėnesio temperatūra yra 17 laipsnių.

„Bet tas vidurkis savyje slepia didelius svyravimus. Vieną dieną gali būti vidutinė paros temperatūra 17, kitą – 30. <...> Vasara bus permaininga, kaip ir visada Lietuvoje“, – konstatavo J. Kilpys.


Rašyti komentarą...
l
ltv
2021-05-31 20:06:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereik buti klimatologu, bet kas gali taip pasakyti
Atsakyti
0

J
Juna
2021-05-31 19:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia tą kiekvienas gali passkyti galime sulaukti o gal ir negalime sulauktu karščių. Vat tai prognozę
Atsakyti
-1

A
Ale va
2021-05-31 18:54:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieks tiksliainegali pasakyti .Prognozė yr tam tikra tikimybė . Prašė prašė žmogeliai Dievulį vandens dar pernai dėl tuščių šulinių tai Tas davė ir dar drėbtelėjo...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų