Naujausi susirgimai COVID-19 – užsikrėtė Vaikų ligoninės medikas, 2 įvežtiniai atvejai Iš viso – 9 nauji atvejai

Visi devyni praėjusią parą patvirtinti koronaviruso atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje, epidemiologams nerimą kelią vis didėjantis užsikrėtusiųjų Kalveliuose vykusios šventės dalyvių ir su jais susijusių asmenų skaičius.

„Vakar patvirtinti devyni atvejai, visi jie yra Vilniaus apskrityje, iš tų devynių atvejų du yra įvežtiniai“, – BNS sekmadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos duomenimis, koronavirusas praėjusią parą nustatytas ir Santaros klinikų Vaikų ligoninės medikui.

„Sąlytį turėjusių asmenų nustatyti du. Medikas dirbo dar vienoje gydymo įstaigoje, bet visur naudojo trečio lygio asmens apsaugos priemones, šio ryto duomenimis, didesnės rizikos sąlytį turėjusių asmenų nenustatėme, nes jeigu apsaugos priemonės naudojamos tinkamai, rizika nelaikoma didele“, – teigė specialistė.

Koronavirusas taip pat nustatytas ir iš Švedijos keltu į Ventspilį bei iš ten automobiliu birželio ketvirtą dieną sugrįžusiam vilniečiui. Šiuo atveju irgi nustatyti du sąlytį turėję asmenys.

Dar vienas atvejis nustatytas ir iš Jungtinės Karalystės per Lazdijus atvykusiam asmeniui, taip pat susirgo ir jo šeimos narys.

Koronavirusas nustatytas ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės dirbančio asmens artimajam, taip pat dirbančiam toje pačioje gydymo įstaigoje.

„Jis irgi dirba toje pačioje ligoninėje, bet, mūsų duomenimis, užsikrėtimas įvyko šeimoje, o ne ligoninėje“, – sakė R. Lingienė.

Likę atvejai susiję su švente Kalveliuose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės teigimu, epidemiologai šiuo metu labiausiai nerimauja dėl Vilniaus rajone esančiuose Kalveliuose vykusios šventės dalyvių ir su jais susijusių asmenų.

„Nedaug trūksta, kad visi dalyviai būtų susirgę ir tie dalyviai lankėsi dar ir kitose vietose. Labai didelės apimties epidemiologinis tyrimas vyksta – visą savaitgalį dirba visos specialistų pajėgos“, – teigė R. Lingienė.

Jos teigimu, per praėjusią parą koronavirusas nustatytas dar dviem šventės dalyviams ir dviem su šventės dalyviais susijusiems asmenims.

REKLAMA

„Šventės dalyvių keliai veda ir į sveikatos priežiūros įstaigas ir į dideles kitas įstaigas bei organizacijas. Vykdomas didžiulis darbas, šitas židinys šiuo metu mums kelia didžiausią susirūpinimą“, – tvirtino visuomenės sveikatos specialistė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šventėje iš viso dalyvavo 15 asmenų, iš kurių septyniems patvirtintas koronavirusas, jis taip pat patvirtintas ir penkiems su šventės dalyviais susijusiems asmenims.

Tuo metu kontaktinių asmenų skaičius šiuo metu siekia apie 150, su visais sąlytį turėjusiais asmenimis stengiamasi susisiekti.

„Labai sudėtinga – asmenys lankėsi ir toliau kituose renginiuose, įvairiose įstaigose“, – sakė R. Lingienė.

Lietuvoje kol kas nustatyta 1714 koronaviruso atvejų, vis dar serga 306 žmonės, pasveikusiais laikomi 1328, izoliacijoje yra 250 asmenų.

Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio pirmos dienos registruoti devyni įvežtiniai atvejai.


Rašyti komentarą...
M
Mona
2020-06-07 16:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam leidžiami tie renginiai,jei karantinas nesibaigė,negali pakentėti,taip ir nesibaigs tie užkrėtimai,jau nusibodo,vieni saugosi niekur neina ,o kitiems nusispjauti į visus ,tik linksmybės terūpi.
Atsakyti
-1

X
X
2020-06-07 14:36:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vava tik masiniais renginiais ir rupinkites,o poliklinikos ir toliau durniu stumdo algas ima paslaugu nera.... man gana renginiu seimos rate dar Romos laikais valdzia zinojo kk liaudziai reikia kad nesukiltu -"duonos ir zaidimu..."
Atsakyti
-3

N
Nuo
2020-06-07 16:31:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
iveztiniu viskas ir prasidejo,tuoj vel galesime lakstydami ieskoti kaukiu ir skysciu,kai tik isijudins migracija po visa pasauli.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų