Naująja generaline prokurore tapo Nida Grunskienė – Seimas pritarė jos kandidatūrai

Seimas pritarė, kad Panevėžio apygardos prokuratūros vadovė Nida Grunskienė taptų generaline prokurore.

Per slaptą balsavimą už tai buvo 92 Seimo nariai, prieš dešimt, susilaikė aštuoni. Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo N. Grunskienę skirti vietoj kadenciją gruodžio 29 dieną baigiančio Evaldo Pašilio.

Kandidatūrai vienbalsiai pritarė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, dauguma parlamento frakcijų lyderių taip pat pozityviai ją įvertino.

Antradienį pretendentė prisistatė Seimo nariams. Prezidento vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė N. Grunskienę pristatė kaip vieną profesionaliausių šalies prokurorių.

N. Grunskienė kaip savo prioritetus išskyrė prokuratūros prestižo gerinimą, institucijos skaidrinimą, kuris reikalingas tiek kalbant apie prokurorų atrankos procesą, tiek apie bendravimą su visuomene. Kandidatė į generalines prokurores tvirtino, kad jai labai svarbu, kad žmonės prokuratūrą matytų tokią, kokią šią instituciją mato ji.

„Teisingą, atvirą instituciją, kurioje dirba profesionalūs, savo darbui atsidavę žmonės“, – sakė N. Grunskienė.

N. Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovauja nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei dešimt metų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Karjerą N. Grunskienė pradėjo 1992 metais Kupiškio rajono apylinkės prokuratūroje, 1998 metais perėjo į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir čia kilo karjeros laiptais.

Teisininkės išsilavinimą ji įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Jo kadencija – penkeri metai.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2020-12-17 14:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pannašu ,kad ši teisininkė bus krupštenė , pagerės LR teismų objektyvumas ir skaidrumas ,jei bus dirbama kartu su Prezidentu ,nes jis skiria teisėjus.
Atsakyti
0

S
Stefanija
2020-12-17 14:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sekmės darbuose manau kad per kadencija labiau igautu pasitikėjima žmoniu prokaraturos darbu. Sekmės
Atsakyti
0

.
...
2020-12-17 16:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ta vida nusišneka, mat pasekmės viruso
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų