Naujagimį laiptinėje palikusios motinos versija: manė, kad jį ras ir užaugins geri žmonės

Teisme atversta Panevėžyje motinos laiptinėje palikto kūdikio byla. Posėdyje pasirodžiusi 32 metų moteris, dėl kurios veiksmų mažylis vos mirtinai nesušalo, teigia, kad persigalvoja ir nori pati auginti vaiką, kurio po gimdymo siekė atsikratyti.

Šį ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme įvyko pirmasis posėdis baudžiamojoje byloje dėl vaiko palikimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už tai gresia įkalinimas nuo 2 iki 12 metų. Tiesa, bylą nuspręsta nagrinėti pagreitinto proceso tvarka, todėl bausmė, kad ir kokia būtų paskirta, automatiškai būtų švelninama trečdaliu.

Per šios dienos posėdį teisme parodymus davė tik vaiko motina. Šioje byloje jauna panevėžietė yra kaltinama tuo, kad norėdama atsikratyti savo naujagimiu, paliko jį netoli savo namų esančio daugiabučio laiptinėje, taip tyčia sunkiai sutrikdė jo sveikatą.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujagimį laiptinėje palikusi motina persigalvojo: nori auginti vaiką

Kaip jau buvo pranešta viešoje erdvėje, laiptinėje ant grindų paliktą į ryšulį suvyniotą kūdikį rado namo gyventojas. Naujagimiui ligoninėje buvo nustatytas bendras kūno atvėsimas, sukėlęs gyvybei pavojingą būseną.

Atsižvelgęs į tai, jog nukentėjusiuoju pripažintas mažametis asmuo, o taip pat siekdamas užkirsti kelią paskelbti žinias apie privatų proceso dalyvių gyvenimą, teismas nusprendė bylą nagrinėti uždaruose teismo posėdžiuose.

Prašo grąžinti vaiką

Teisme sunkiais nusikaltimais kaltinama moteris tikino, kad nuoširdžiai gailisi dėl savo poelgio ir nori, jog vaikas jai būtų grąžintas. Socialinių paslaugų centro atstovai moters nuoširdumu suabejojo.

Aiškėja, kad kūdikis šiuo metu yra pas laikinus globėjus. Motina jį buvo aplankiusi kelis kartus, su socialinių tarnybų darbuotojų priežiūra. Teisme motina aiškino, kad nenorėjo vaiko auginti, todėl ir gimdė pasislėpusi.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namas, kuriame rastas paliktas naujagimis

Kūdikį greta esančio daugiabučio laiptinėje ji paliko su mintimi, kad mažylį suras ir užaugins geri žmonės.

Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė pabrėžė, kad naujagimis buvo paliktas ant šaltų betoninių laiptų, tad jei jis laiku nebūtų surastas, mažylis galėjo numirti.

REKLAMA

„Motina prašo teismo leisti auginti kūdikį. Kiek nuoširdus toks prašymas – neaišku, gal taip siekia švelnesnės bausmės. Byla nagrinėjama sutrumpinto proceso tvarka“, – pasakojo V. Chodorcevičienė.

Sukrečiantis įvykis

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad šių metų birželio 15 d. apie 6 val. 38 min. Panevėžyje, daugiabučio namo laiptinėje, rastas paliktas vyriškos lyties naujagimis. Kūdikis buvo pristatytas ir paguldytas į ligoninę.

Vaikas rastas Panevėžyje, Vilties g., įsikūrusiame bendrabutyje. Kūdikis rastas antro aukšto laiptinės kampe. Namo gyventojai pasakoja, kad šalia mėtėsi ir juodas maišas. Vaikas buvo suvyniotas į audeklą, tad svarstoma, kad maiše vaikas buvo atneštas į laiptinę.

Medikai įtarė, kad naujagimis laiptinėje paliktas naktį. Rastas kūdikio kūnelis buvo šaltas, tad specialistams teko beveik parą šildyti jį, kad kūdikio kūnas pasiektų reikiamą temperatūrą. Rasto naujagimio svoris – nedidelis.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2020-10-08 12:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokioms vaiku grazint negalima,karta tai padarius padarys ir dar karta,gal net baisiau pas tokiu nera motinisku jausmu
Atsakyti
-2

r
rima
2020-10-08 12:33:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagimde lai augina . tai pripratino kad valstybe uzaugins .kam tuos vaikus atiminet .vaika nuskriaus atsakys o dbr meto tos vaikus kur nori
Atsakyti
-4

M
Močiutė
2020-10-08 12:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuteisti didžiausia bausme! Kūdikėlis būtų numiręs..Gailisi,kad nenužudė..!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų