Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), nuo pirmadienio iki trečiadienio mokslininkai kalbės apie tokias ligas, kaip botulizmas, juodligė, bruceliozė, tuliaremija, legioneliozė ir kitas, kurių sukėlėjai gali būti panaudoti kaip biologinis ginklas. Dalyviai dalinsis patirtimi apie minėtų ligų diagnostiką, gydymo naujoves, vakcinų gamybą, bakterijų atsparumą vaistams.
Taip pat bus aptariamos šiuo metu grėsmę pasauliui keliančio Ebolos viruso plitimo galimybės, prevencijos priemonės, gydymo priemonių paieškos.
Šios problemos aptariamos NATO Mokslo ir technologijų organizacijos Žmogiškųjų veiksnių ir medicinos sekcijos darbinėje sesijoje ir ją lydinčioje mokslinėje praktinėje karo medicinos konferencijoje, kurios tema „Medicininių grėsmių dėl biologinių sukėlėjų tyrimai ir prevencija“.
Didžiausioje iki šiol Lietuvoje organizuotoje NATO mokslinėje konferencijoje bus pristatyti 25 pranešimai, kuriuos skaitys žymiausių JAV, Kanados, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Vokietijos kariuomenių tyrimų centrų ir mokslinių tyrimų laboratorijų specialistai.
Be atvykusių iš 20 užsienio šalių atstovų, renginyje dalyvaus ir Lietuvos Ekstremalių situacijų centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Kraujo centro, Sveikatos apsaugos ministerijos, Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos ir kitų kariuomenės padalinių specialistai, Vilniaus universiteto biologijos fakulteto mokslininkai ir kiti.
Darbo sesijos pabaigoje mokslininkai vertins darbo grupių veiklos problemas, tyrimų rezultatus, idėjas bei pasiūlymus tolesnei veiklai, taip pat mokslines apžvalgas ir rekomendacijas kariams ir jų vadovybei, jų naudą kariuomenei ir pritaikomumą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama.