Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai užvakar popietę Plungės rajone demaskavo naminės degtinės gamintojus.

REKLAMA

Apie 17 val. pareigūnai atvyko į Keturakių kaimo pakraštyje esančią atokią sodybą, už kurios esančiuose krūmuose rūko dūmai. Kriminalistus lodami pasitiko trys palaidi šunys. Tokia garsinė signalizacija apie artėjantį pavojų įspėjo naminukės fabrikėlyje besidarbuojantį 25–erių A.N. Vaikinas jau ruošėsi sprukti arkliu pakinkytomis rogėmis, bet nespėjo.

Pareigūnai rado apie 30 litrų jau pagamintos naminukės ir apie 160 litrų raugo. Pasirodo, visą naminės degtinės gaminimo procesą stabdė šaltukas: problemų buvo dėl vandens, nes šalia tekantis upeliūkštis buvo užšalęs, iš sodybos atnešamą vandenį tuoj pat sukaustydavo šaltis, todėl sunkiai sekėsi užmaišyti raugą, užšalo naminukės lašų vėsinimo mechanizmas, nuo šaltuko susproginėjo plastikiniai įrenginio vamzdžiai.

REKLAMA
REKLAMA

Naminę degtinę viręs A.N. – Šiaulių pareigūnams gerai žinomos šiuo „verslu" užsiimančios šeimos narys. Praėjusių metų spalio 15–osios vakare Plungės rajone, Stanelių kaime, irgi krūmokšnių apsuptame vienkiemyje jie užtiko naminukę verdantį 29 metų A.N. brolį R.N. Tąkart kriminalistai ūkiniame pastate stovinčiame katile rado kunkuliuojant apie toną raugo. Prieš kelis mėnesius pareigūnai buvo uždarę jo fabrikėlį, veikusį kitoje vietoje – Gelindėnų kaimo sodyboje.

Tą patį praėjusių metų spalį pareigūnai sulaikė dar trečią brolį – 23 metų M.N. Jis triūsė Plungės rajone, prie Smilgių kaimo esančioje Gaižupio miško tankmėje. Šis fabrikėlis padarė įspūdį net daug ko mačiusiems Šiaulių kriminalistams, nes virimo procesas buvo sudvigubintas: dviejų metrų ilgio, 1,1 m aukščio ir 0,8 m pločio virimo talpykla dviem plastikinėmis žarnomis buvo sujungta su atšaldymo talpa, kurioje buvo sumontuoti du garų kondicionavimo įrenginiai, pro du atskirus vamzdžius išleidžiantys sraunias naminukės čiurkšles. Vanduo raugui, virimo katilui šildyti, gaminamam produktui šaldyti buvo imamas iš čia pat tekančio upelio. Tada pareigūnai rado apie 1,6 tonos raugo ir 200 litrų jau pagamintos skaidriosios.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, šioje miško glūdumoje vaikinas įsikūrė, kai prieš mėnesį pareigūnai sunaikino Gelindėnų kaimo sodyboje jo įrengtą fabrikėlį. Tąkart pareigūnai rado 70 litrų jau pagamintos naminukės ir dar 2 tonas gamybai paruošto raugo.

Nuo 2008 metų dėl šios neteisėtos veiklos baudžiamojon atsakomybėn M.N. buvo patrauktas jau tris kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų