Namas už 300 eurų – tiek pinigų išleido šeima iš Vilkaviškio raj.

Lietuvoje populiarėja iš molio drėbti namai. Vieni tokius statosi dėl ekologijos, kiti dėl grožio, dar kiti dėl taupumo. O kad molinis namas pigesnis, nesunku įsitikinti. Štai Vilkaviškio rajone jauna šeima pasistatė namą iš šiaudų. Jo sienos šeimai atsiėjo vos 300 eurų. Reikėjo molio, šiaudų, vandens ir smėlio.

Vilkaviškio rajone, Kiršų kaime, neseniai išdygo šis nedidelis namukas. Jį savo rankomis šeimai pastatė arba tiksliau, nulipdė, Andrius Milinkevičius. Namas iki sijų – drėbtas iš molio, šiaudų ir smėlio mišinio. Tokių namų Lietuvoje daugėja.

Andrius pasakoja, kad namas dar bus aptinkuotas moliu. Vyras kviečia į vidų.

Namo plotas nedidelis – kiek daugiau nei 60 kvadratinių metrų. Paklaustas kodėl sumanė nusilipdyti namą, vyras sako, kad tokia idėja kilo dėl kelių priežasčių:

„Buvo mums aktualu, kad namas būtų iš ekologiškų medžiagų. Nenorėjome per daug naudoti betono ar statybinių blokelių, kaip yra įprasta šiandien. Tai ir mūsų paveldas. Tai buvo įprasta statyba. Netgi mano proseneliai gyveno tokiame name."

Kita priežastis – pinigai. Pasistatyti molinį namą yra nebrangu, sako Andrius. Tik darbo reikia įdėti daug. Sunkiausia pasiruošti mišinį. reikia sumaišyti molį su šiaudais, smėliu ir vandeniu. Visa tai buvo daroma rankomis. O neretai ir kojomis. Virtuvėje visos medžiagos buvo pilamos į krūvą, tada maišomos ir mindomos:

„Visą namą nulipinome per 11 darbo dienų. Kaip kregždės tikros. Tai buvo gana įspūdinga."

Taigi, kiek kainavo nusilipdyti nedidelį, bet jaukų namą? Andrius sako tikslios sąmatos negalintis pasakyti. Tačiau tikina, kad toks būstas daug pigesnis nei iš pirktinių statybinių medžiagų. Sienos, anot vyro, kainavo apie tris šimtus eurų. Šiaudus atidavė kaimynė. Molį teko atsivežti. Bet irgi netoli. Maždaug už 30 kilometrų. Gauti smėlio irgi nebuvo problema. Etnologo išsilavinimą turintis vyras užsiima kalvyste. Tad, tarkim, laiptų turėklai irgi nekainavo – pasidarė pats.

REKLAMA

„Tai yra visiškai pigu. Toks namas pastatomas už 5-6 tūkstančius eurų tikrai. Čia tiesiog yra tai, ką tu nori į jį sudėti. Gali sudėti bet kiek, tam ribų nėra. O taupant galima šen ten… Ir medžiagas galima daug paimti iš aplinkos. Ir tada tie galutiniai sprendimai gali būti rankų darbas. Nebūtinai iš parduotuvės, nebūtinai už pinigus", – kalbėjo Andrius Milinkevičius.

Andrius su žmona augina du dvejų ir ketverių metų vaikus. Kol kas šiame name šeima tik vasaroja. Bet planuoja čia įsikelti gyventi nuolat. Molinio namo privalumas, pasakoja vyras, kad vasarą jame vėsu, o žiemą šilta. Sienos nepraleidžia šalčio. Andrius sako, kad toks namas turi ir daugiau privalumų:


Rašyti komentarą...
S
Skaityk, prieš komentuodamas
2019-08-10 22:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei būtumėt skaitę, aiškiai parašyta, kad kainavo 6-7 tūkstančius
Atsakyti
-3

A
As
2019-08-12 09:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmogus dirbo, pasistate sau busta- ir grazu, jauku, pavyduoliai, mirkit is pavydo! Kad ir 10t butu kainaves-uz tokius pinigus-tik statyk, gyvenk ir dziaukis! Savas namas, apvalus kampai-ypatingai jauku viduje, savas kiemelis-ko bereikia iki pilnos laimes? Zmones vargsta degtuku dezutese- daugiaauksciuose ir kencia iki gyvenimo pabaigos, mokedami kosminius mokescius ir uz ka? Butai-kaip ir bendrabuciai- isgyveni visus kaimynu gyvenimus- muzikas, gincus, tv garsus, rukymus ir t.t. Saunuoliai, kurie sugeba susikurti savo gyvenima toki, apie koki svajoja. Sekmes!
Atsakyti
-2

j
jolita
2019-08-10 17:52:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
isivaizduoju labài geràs namás
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų