REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į vasario pabaigoje vyksiantį nacionalinio diktanto finalą pateko 80 dalyvių.

Lietuvių kalbos ekspertų komisija ištaisiusi ir įvertinusi dalyvių darbus nusprendė, kad finale dalyvauti turi teisę visi, kurie rašydami Vytauto V.Landsbergio parengtą diktanto tekstą padarė tik vieną klaidą, pranešė diktantą organizuojantis savaitraštis „Atgimimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu moksleiviams komisija buvo griežtesnė, į finalą atrinkti tik mokiniai, nepadarę nė vienos klaidos.

REKLAMA

Komisijos nariai prisipažino tikėjęsi, kad moksleivių, parašiusių be klaidų, bus kur kas daugiau, tačiau į finalą pateko tik penki mokiniai.

Šiemet, kaip ir pernai, nemažai konkurso dalyvių nemokėjo parašyti Vytauto V.Landsbergio pavardės. Kitos dažniausiai besikartojančios klaidos buvo žodžiuose „sučęžta“, „kaži kas“, „kaipmat“, „surūdijęs“.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinį diktantą rašė ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Jiems komisija buvo šiek tiek atlaidesnė. Į nacionalinio diktanto finalą pateko ir tie užsienio lietuviai, kurie padarė po dvi klaidas.

„Tad jeigu užsienyje gyvenantys lietuviai turi galimybę atvykti į finalą, jie yra laukiami ir jau lygiomis teisėmis su visais finalo dalyviais galėtų rungtis dėl raštingiausio 2009 m. piliečio titulo“, - rašoma „Atgimimo“ interneto svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio diktanto dalyviai pirmajame ture rinko ir smagiausią ištiktuką. Koks ištiktukas buvo populiariausias, bus paskelbta vasario 28 d. šventiniame Nacionalinio diktanto finalo dalyvių apdovanojimo vakare. Kad lietuviai žino daugybę ištiktukų, buvo akivaizdu, tačiau ne vienas diktanto dalyvis painiojo ištiktuką su jaustuku. Dažniausiai besikartojantys ištiktukai buvo: „šypt“, „keberiokšt“, „pokšt“, „triokšt“, „krepšt“, „pykšt“, „tekšt“. Tarp rečiau minimų: „kiūrkt“, „gurguliūkšt“, „cap carap“ ir kt.

REKLAMA

Finalinio diktanto teksto rašymo rezultatus bus galima sužinoti iškart po Nacionalinio diktanto finalinio turo transliacijos per LRT. Diktanto pradžia - vasario 28 dieną 11 val.

Tą pačią dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyksiančiame šventiniame vakare, kuris prasidės 16 val., bus apdovanoti nugalėtojai. Visiems finalo dalyviams bus įteikti knygynų tinklo „Pegasas“ įsteigti prizai, o raštingiausias diktanto dalyvis bus apdovanotas Mokslų ir enciklopedijų leidybos įsteigtu prizu - Visuotinės lietuvių enciklopedijų komplektu.

REKLAMA

Raštingiausiems užsienio lietuviams bus parengtos specialios dovanos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų