Kai B.Nemcovo akivaizdoje palyginau LT policiją su RU policija - kilo baisus daugumos TS-LKD tarybos narių pasipiktinimas.

Šiandien, 2012 07 14 d. TS-LKD sąskrydyje Jonavos rajone vykusio tarybos posėdžio metu kalbėjau apie tai, kad partija nuvilia rinkėjus nekovodama su teisėsaugos, ypač policijos smurtu prieš silpnesnius, negalinčius pasipriešinti. Tuo metu policijos smurtas tęsiasi ir kas savaitę nuskamba po naują istorija, tačiau TS-LKD nereaguoja, versdama rinkėjus rinktis kitas partijas, kurios nedviprasmiškai kovoja už tiesą bei teisingumą, o toks pasyvus teisėsaugos smurto toleravimas „gamina“ naujas partijas.

Šią mano kalbos vietą dalis iš 111 tarybos narių pasitiko nepatenkintu murmėjimu.

Tačiau kai rodydamas į pirmoje eilėje sėdintį Rusijos vieną iš opozicijos lyderių B.Nemcovą pasakiau, kad jis nustebtų, jei sužinotų, kad Lietuvoje policija taiko Rusijos teisėsaugos metodus, pvz.areštuoja vaikus Kaune už piešimą kreidutėmis žodžio TIE-SOS ant Nemuno krantinės, salėje tarsi bomba būtų sprogusi : kilo labai triukšmingas pasipiktinimas, neleidęs man kurį laiką kalbėti toliau.

Sakiau, kad jei B.Nemcovas mokėtų lietuviškai, jis labai nustebtų, kad Lietuvos policija prašo teismo, kad jis skirtų baudas už piketus (iki 9 žmonių) ir Prienų raj.teismas skiria 500 Lt baudą (palyginkime - už keikimąsi bjauriais keiksmažodžiais tiesioginiame eteryje , pvz. Selui, skiria 200 Lt baudą), kad Mažeikių policija atliko nesankcionuotą kratą privačioje TV, ieškodama kas drįso užsakyti pranešimą apie numatomą taikią demonstraciją Mažeikiuose. Sakiau, kad labai blogai, kad TS-LKD į tokius antidemokratiškus ir antikonstitucinius veiksmus nereaguoja.

REKLAMA

TS-LKD tarybos aiški salės dauguma šaukė „baik, kokias nesąmones čia kalbi““, rėkė kad esu demagogas, populistas, Kęstutis Masiulis ragino man tuoj pat išeiti iš partijos (pyksta, kad vadinu jį alkopramonės atstovu mūsų partijoje), o Audronius Ažubalis pasiūlė eiti į Latvių gatvę, kur įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada (kuom užkliuvau buvusiam sovietinių laikų disidentui Audroniui?). Ypač piktinosi Kauno Pramonės skyriaus ir Šilainių skyriaus atstovai (Šilainiuose išrinktas R.Dagys), kuriam reikės atlaikyti ankstesniuose rinkimuose dar nematytą kitų partijų, ypač Drąsos kelio konkurenciją dėl „TYLOS“, kuria šis skyrius pasitiko Garliavos šturmą (rėmė)ir vaikų areštą dėl kreidutėmis priešo TIE-SOS ant Nemuno krantinės (apsimetė, kad nieko nematė).

Pasakiau, kad tokia reakcija, kai akivaizdi dauguma TS-LKD remia smurtinius policijos veiksmus rodo, kad partija nesupranta, kad nebeatspindi savo rinkėjų lūkesčių ir jai bus blogai per rinkimus, jei mes nesirūpinsime policijos darbu ir tiesos paieškomis, mūsų vietą užims „Drąsos kelias“ ar kitos partijos.

Beje, frakcijos Viešų ryšių grupės ir frakcijos Etikos komisijos, kurios kažkodėl svarstė nieko man nepranešę mane už akių, nors tuo metu buvau Seimo patalpose, ir priežiūros komitetas labai klysta, ir spėju, kad tai daro tyčia, kaltindami mane dalyvavimu Drąsos kelio partijos veikloje.

Bandžiau įtikinti, kad jei TS-LKD būtų siekusi, kad būtų ištirtas Gintaro Beresnevičiaus nukankinimas policijos automobilio bagažinėje 2006 m., o ne laikytųsi viešai reiškiamos Manto Adomėno koncepcijos, kad neįrodyta, jog G.Beresnevičių nukankino policija (negi jis pats įlipo į policijos automobilio bagažinę?), tai nebūtų tokio žiauraus Garliavos šturmo 2012 metais.

Apgailestavau, kad užuot draugavusi su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios siekia tiesos, TS-LKD nuo jų nusisuka, ar net smerkia: Priežiūros komitetas liepė TS-LKD kandidatui Šiauliuose principingam kovotojui su korupcija parlamento gynėjui, savanoriui skulptoriui Gintautui Lukošaičiui iš jo agitacijų išimti žodį TIE-SOS.

REKLAMA

Beje, dvigubus Priežiūros komiteto (kodėl toks keistas pavadinimą, juk galėtų būti kaip visose partijose – Etikos ir procedūrų?) standartus puikiai atskleidė drąsus sovietų laikais persekiotas disidentas Andrius Tučkus: „partijos prezidiumas šįkart laikėsi dvigubų standartų, nes ar prisimenate, kaip partijos taryba nusprendė nepritarti alkoholio reklamos liberalizavimui ir penki iškiliausi frakcijos nariais tąkart balsavo prieš tokį sprendimą? Kodėl jų tada nesvarstėt?“.

Įdomiai renkamus partijos skyrių pirmininkus, kurie sudaro TS-LKD tarybą palygino su Katalikų bažnyčios skiriamais klebonais ir paragino paklusti vadovybei vykdomasis sekretorius R.Alekna: „Kuris klebonas kelia maištą prieš popiežių?“.

Mano kalba sukėlė tokį didelį pasipiktinimą, kad mobilizavo balsavimui absoliučiai visus užsiregistravusius tarybos posėdžiui jos narius – iš 111 registruotų 79 (71 proc.) pritarė prezidiumo siūlymui, kad būčiau paslinktas žemyn per 10 vietų iš 16 į 26 vietą, 20 buvo prieš, 12 susilaikė.


Rašyti komentarą...
Šventoji konservų inkvizicija (vyr.atida
2012-07-14 18:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant laužo tą naglą Puteikį,ant laužo!!! :)
Atsakyti
0

A
Algis
2012-07-14 20:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai galva ikista i smeli,galima susilaukti spyrio i uzpakali.
Atsakyti
0

s
ss
2012-07-14 21:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesupykit pons Puteiki,bet manau jums galva perkaitusi.Dėl ko policija sulaikinėja pagal tamstą vaikus rašinėjančius kreidutėmis, ogi dėl to, kad politikai tokius įstatymus priiminėja (psiskaitykit ATPK ir kt.norminius aktus). Vienu žodžiu - nebevarykit ant policijos ir nebejuodinkit jos!Policija vykdo tuos įstatymus kuriuos jūs politikai priimate!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (44)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų