Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienoje Vilniaus degalinėje įvykusio konflikto aplinkybes teko narplioti teismui. Į kaltinamųjų suolą sėdo vilnietis Edgaras P., kuris sumušė jį sudrausminti bandžiusį degalinės darbuotoją.

Vienoje Vilniaus degalinėje įvykusio konflikto aplinkybes teko narplioti teismui. Į kaltinamųjų suolą sėdo vilnietis Edgaras P., kuris sumušė jį sudrausminti bandžiusį degalinės darbuotoją.

REKLAMA

Nukentėjusiajam buvo nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas. Incidentas įvyko dar 2019 m. spalį, tačiau sprendimą Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė tik dabar.

Bylos duomenimis, tą spalio 24-ąją degalinės darbuotojui D. K. padarius pastabą Edgarui P. nerūkyti degalinėje šalia dujų, pastarasis pradėjo smurtauti.

Kilus žodiniam konfliktui su nukentėjusiuoju, Edgaras P. pradėjo jį stumdyti, tada sudavė jam smūgį į krūtinės sritį. Nukentėjusiajam užkliuvus už dujų žarnos ir nukritus ant žemės smurtautojas daužė savo auką į veidą ir kitas kūno vietas.

Suskaičiuota, kad iš viso buvo suduoti mažiausiai penki smūgiai. Medikai vėliau nustatė, kad smurto auka patyrė šonkaulių lūžį, jo kūnas buvo nusėtas mėlynėmis.

REKLAMA

Išvengė įkalinimo

Dėl viešosios tvarkos pažeidimo Edgaras P. buvo nuteistas 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. O dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo teismas jam skyrė 1,5 metų įkalinimą. Bausmė buvo subendrintos ir sumažinta trečdaliu, tad už grotų Edgarui P. būtų tekę praleisti vienerius metus.

Bet smurtautojas sulaukė teismo malonės. Nuspręsta, kad bausmės vykdymą galima atidėti 3 metams. Nuteistasis buvo įpareigotas visu laisvės atėmimo laikotarpiu dirbti arba registruotis darbo biržoje, neišvykti už gyvenamosios vietos be atskiro leidimo.

Taip pat jis įpareigotas per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos atlyginti priteistą tutinę žalą. Sumuštam degalinės darbuotojui Edgaras P. turės sumokėti 287 eurų turtinę ir 652 eurų neturtinę žalą.

Pasigedo „mandagumo“

Teisme Edgaras P. jam pareikštą kaltinimą pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad su direktoriumi atvažiavo į autoserviso aikštelę pažiūrėti automobilio. Net nepastebėjo, kad ten yra degalinė.

REKLAMA
REKLAMA

Užsirūkė ir apžiūrinėjo sudaužytą automobilį. Anot jo, tada keikdamasis išbėgo nukentėjusysis. Kaltinamasis paprašė jo mandagiau elgtis ir esą trenkė jam į kairės pusės skruostikaulį.

Edgaras P. tada trenkė atgal (byloje nėra duomenų, kad degalinės darbuotojas būtų trenkęs kaltinamajam – aut. past.). Anot smurtautojo, nukentėjusysis pats neturėjo taip elgtis.

Jis pripažino, kad trenkė nukentėjusiajam porą kartų. Nukentėjusysis užkliuvo už kažko ir nugriuvo. Tada jis pasilenkė ir paklausė, ar jis gyvas. Direktorius jam liepė važiuoti į objektą, o pats nurodė, kad palauks policijos.

Anot jo, nukentėjusysis atbėgo šaukdamas necenzūrinius žodžius. Todėl Edgaras P. esą jo paprašė elgtis mandagiau. „Mandagiau bazarink“, – tokie buvo kaltinamojo žodžiai.

Teisme vyras pasakojo, kad nukentėjusiajam jau sumokėjo 500 eurų, o Sodrai – 300 eurų. Taip pat atlyginta žala Teritorinei ligonių kasai.

Vyras pasakojo, kad jam neseniai gimė vaikas, buvo daug išlaidų, reikia gyventi, todėl sumokėjo dalį civilinių ieškinių. Žmona šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose.

REKLAMA
REKLAMA

Smurtautojas pažadėjo, kad visą žalą atlygins per 2-3 mėnesius. Edgaras P. tik pakartojo, kad konfliktas įvyko konfliktas, nes nukentėjusysis negražiai kalbėjo.

Rūkė prie dujų

Nukentėjusysis D. K. teisme pasakojo, kad pamatė, jog netoli (apie 2 m. atstumu) dujų užpylimo kolonėles, du nepažįstami asmenys rūko. Padarė jiems pastabą, tokiais žodžiais: „Vyrai, čia dujų kolonėlė, ką jūs darote, rūkyti negalima“.

Į  pastabas sureagavo vienas iš vyriškių, kuris užgesino cigaretę, o kitas pradėjo žodinį konfliktą. Kokius tiksliai žodžius jis pasakė, tiksliai neprisimena, bet jis elgėsi labai agresyviai ir kvietė eiti „už kampo“.

Agresyviai nusiteikęs vyras jam sakė įvairias replikas, siekdamas išprovokuoti muštynes. Priėjus arčiau, jis kumščiu sudavė jam į krūtinę. Užpuolikas artėdamas prie degalinės darbuotojo numetė savo striukę ant žemės ir jį puolė.

Anot degalinės darbuotojo, užpuolikas pribėgęs pradėjo jį spardyti kojomis, daužyti rankomis į veidą bei įvairias kūno dalis. Kiek buvo suduota smūgių nepamena, jam labai skaudėjo, nuo smūgių prarado sąmonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų