Muitininkai sulaikė gyvačių užpiltines iš Tailando

 Vilniaus oro uoste ketvirtadienio pavakare muitininkai sulaikė iš egzotiškos šalies lietuvės parsivežtus suvenyrus – gyvačių užpiltines. Jas moteris gabeno savo registruotame bagaže.

Vidutinio amžiaus moteris šiuos iš pažiūros „nekaltus“ suvenyrus parsivežė iš Tailando. Muitinio tikrinimo metu registruotame bagaže buvo aptikti du skaidraus stiklo buteliai be jokių etikečių. Juose – gelsvos spalvos skysčiu užpiltos nedidelės gyvatės bei skorpionas.

Pareigūnai užpiltines sulaikė vadovaudamiesi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencija bei įvertindami faktą, jog moteris neturėjo specialaus leidimo jas gabenti.

Egzotiškose šalyse parduodami suvenyrai su laukinių gyvūnų ar augalų dalimis dažnai suvilioja turistus juos parsivežti namo kaip atsiminimą ar lauktuves. Tačiau muitinė primena, jog tokioms prekėms vežti būtinas CITES leidimas, net jeigu jos šalyje, iš kurios buvo parsivežtos, pardavinėjamos oficialiose prekybos vietose.

Toks leidimas reikalingas gabenant ne tik gyvates, bet ir kitus roplius, koralus, kriaukles, bet kokius daiktus, pagamintus iš laukinių gyvūnų ar jų dalių, taip pat CITES konvencijos saugomus augalus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų