REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošiamasi atnaujinti bendrojo ugdymo programas. Į jas jau nuo kitų mokslo metų bus įtraukti astronomijos, filosofijos, musulmonų sunitų tikybos ir kiti dalykai.

Ruošiamasi atnaujinti bendrojo ugdymo programas. Į jas jau nuo kitų mokslo metų bus įtraukti astronomijos, filosofijos, musulmonų sunitų tikybos ir kiti dalykai.

REKLAMA

Kaip naujienų portalui LRT.lt sakė Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) Ugdymo departamento laikinoji direktoriaus pavaduotoja Saulė Vingelienė, laukia kelios permainos. Pavyzdžiui, atnaujinant programas dorinio ugdymo bloke atsiras musulmonų sunitų tikyba.

„Musulmonų sunitų tikybos pamokos gali būti vedamos 1-12 klasėse, jei bus šį dalyką pasirinkusių mokinių. Pradedama nelyginėse klasėse nuo 2023-2024 mokslo metų“, – rašo portalas.

Kiti pokyčiai laukia ir pradinukų. Šiuo metu vedamas pasaulio pažinimas bus padalintas į dvi dalis. Pradinukai, LRT.lt duomenimis, turės visuomeninio ugdymo pamoką ir gamtos mokslų pamoką. 

REKLAMA
REKLAMA

Visuomeninį ugdymą sudarys sustiprintos istorijos, geografijos  ir ekonomikos dedamosios, spaudos konferencijoje sakė NŠA atstovė.

Tuo metu gamtos mokslų dalyje didesnis dėmesys bus skiriamas tiriamajai veiklai.

Kaip pridūrė S. Vingelienė, atsiras naujų, kai kuriose mokyklose gal net neišbandytų, dalykų. 

REKLAMA

„Turėsime ne tik istoriją ir geografiją, tvirta koja žengia ir filosofija – trys valandos, valstybinis brandos egzaminas. Taip pat visuomeninių mokslų blokas pasipildė ir pasirenkamuoju dalyku – geografinėmis informacinėmis sistemomis“, – LRT.lt cituoja S. Vingelienę.

LRT.lt primena, kad mokinys privalės pasirinkti mokytis bent vieną dalyką iš dalykų grupės: istorija, geografija, ekonomika ir verslumas, filosofija. Abiturientai galės rinktis laikyti pasirinkto dalyko valstybinį egzaminą (šiuo metu yra organizuojami tik istorijos ir geografijos valstybiniai brandos egzaminai).

S. Vingelienė taip pat išskyrė ir antrąją užsienio kalbą. Pasirenkamųjų kalbų sąrašas turėtų būti papildytas ispanų, lenkų ir ukrainiečių kalbomis. 

Prie ko musulmonu tikejimas ? Cia diskriminacija kitu religiju atzvilgiu O Kataliku tikejimo pamokos yra? Ar jus matete nors vienoj musulmonu saly kad butu krikscioniskos pamokos mokyklose Jau ir Lietuvoj musulmonai bando skleisti savo religija Keisti mokyklu prioritetai Mokinkit vaikus gero elgesio ir etiketo Nuosekliai einama Lietuvos sunaikinimo link
Sovietų laikų programo grįžta. Nieko naujo,nebesugalvoja tie ministrai. Ale dirba... Astronomija mano laikais mokėmės prieš beveik 50 metų. Kam tų musulmonų tikyba? Reikia vaikus motyvuoti krikščionybei išpažinti. Jau mažai kas ir pirmą komuniją priima. Greit visai nebenorės eiti į tikybos pamokas. Dabar daugiau renkasi etika. O filosofija kam? Ir taip filosofų pilni pakampiai. Kad tik vaikus dar daugiau apkrauti. Jau taip nebesuspėja mokytis. Atsiras daugiau psichų, kad užpildytų ligonines. Geriau įveskite žažintines pamokas apie priklausomybes visas, psichologiją. Matote, kas dabar darosi su paaugliais: visokios nelaimės, savižudybės, sektos ir t.t. Ministrai, pedagogai atsipeikėkite, nu nusileiskite iš to kosmo pagaliau ant žemės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų