• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas teigia, kad jo bendrapartiečio Mariaus Marijošaičio argumentai dėl lėšų panaudojimo neįtikino, o parlamentaro komunikacija pasiaiškinant dėl situacijos buvo netinkama.

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas teigia, kad jo bendrapartiečio Mariaus Marijošaičio argumentai dėl lėšų panaudojimo neįtikino, o parlamentaro komunikacija pasiaiškinant dėl situacijos buvo netinkama.

REKLAMA

„Situaciją vertinu blogai, jei pats negali paaiškinti kur tas lėšas panaudojai, manau, jas reikia grąžinti“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė V. Mitalas. 

„Manęs neįtikino, pažiūrėsiu kaip kolegos Etikos komisijoje ar Seime tuos dalykus nagrinės. Viena vertus, tai teisinis klausimas, ar lėšos panaudotos teisėtai, bet ir moralinis klausimas, į kuriuos svarbu atsakyti kiekvienam asmeniškai, puikiai suprantant, geriausiai suprantant, ką jis su tom lėšom darė“, – kalbėjo jis. 

V. Mitalas teigė, kad jo partiečio pasiaiškinimai feisbuke vėlų vakarą yra „prastas komunikacijos pavyzdys“. 

Vicepirmininko teigimu, parlamentinių lėšų mokėjimo Seimo nariams klausimas galėtų būti sprendžiamas panašiu keliu, kaip savivaldybių tarybų nariams, pridedant prie atlyginimo, arba ieškant kitų sprendimų būdų.

REKLAMA
REKLAMA

"(...) yra gal kažkokie sudėtingesni variantai, artimiausiu metu pamatysim, ką įmanoma padaryt šitoj srity, nes suprantu, kad bus dar atvejų, kai Seimo nariams dar teks paprakaituoti aiškinantis, kur jie vieną ar kitą dalyką išleido“, – teigė jis. 

REKLAMA

Laisvės partijos atstovo Mariaus Matijošaičio išlaidomis suabejota, kai A. Tapinas paskelbė, kad Seimo narys už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko profesionalią muzikinę įrangą, kompiuterius, spausdintuvą, „Samsung“ projektorių, rankų darbo odinį dėklą kompiuteriui „Macbook“, naujausią „Samsung“ telefoną už daugiau kaip 2 tūkst. eurų, dar papildomai nuomojosi kompiuterinę įrangą už beveik 500 eurų per mėnesį.

Antradienį M. Matijošaitis paskelbė stabdantis narystę Laisvės partijoje ir pasitraukiantis iš Europos Parlamento (EP) rinkimų sąrašo. Jis tai pat tvirtino pats kreipęsis į Seimo etikos sargus, kad šie įvertintų visos kadencijos jo parlamentinių lėšų panaudojimą, ar jos atitinka teisės aktus.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad tai liks mano istorija, o ne visos partijos reputacijos klausimas“, – feisbuke rašė M. Matijošaitis.

Tuo metu praėjusią savaitę energetikos ministras ir parlamentaras Dainius Kreivys grąžino nuo 2021 metų pradžios gautas parlamentines lėšas, per 18 tūkst. eurų. D. Kreivys komentavo, kad tyrimo autoriams klausimų sukėlė parlamentinių lėšų naudojimas dvylikos metų senumo automobilio draudimui.

Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir panašiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentinei veiklai Seimo nariai praėjusiais metais išleido daugiau kaip 2 mln. eurų, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ataskaita. Praktiškai tokia pati suma panaudota ir 2022-aisiais.

Per praėjusius metus kiekvienas Seimo narys parlamentinei veiklai galėjo panaudoti 18,5 tūkst. eurų, beveik visą sumą išleido daugiau kaip pusšimtis parlamentarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų