Miško gelbėjimas nepalieka abejingų – pasisakė tūkstančiai lietuvių

Po peticija išsaugoti Punios šilą per tris dienas pasirašė beveik 7,8 tūkst. gyventojų. Artimiausiu metu peticijos organizatoriai tikisi surinkti 10 tūkst. parašų.

4

Praėjusią savaitę per 100 įvairių visuomeninių sričių atstovų kreipėsi į Lietuvos Prezidentą prašydami gelbėti Punios šilą, kurio likimui šiuo metu grėsmę kelia laikinojo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimai, rašome pranešime spaudai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Miško gelbėjimas nepalieka abejingų – pasisakė tūkstančiai lietuvių

Teigiama, kad ministras, liepos viduryje sustabdęs Punios šilo sengirės apsaugą užtikrinančią gamtinio rezervato plėtrą, leido ir toliau čia vykdyti kirtimus bei medžioti, taip keliant grėsmę ir darant žalą Lietuvai ir Europai vertingai sengirei.

Peticijoje, kaip ir rašte Prezidentui, išreiškiamas susirūpinimas dabartinio aplinkos ministro veiksmais – priimtu sprendimu stabdyti projektą, kuriuo planuota išplėsti Punios šilo rezervato teritoriją bei apsaugoti ją nuo ūkinių miško kirtimų bei medžioklės veiklos.

Prezidento palaikymas

Prezidentas Gitanas Nausėda teigiamai vertina iniciatyvas stiprinti gamtai reikšmingų teritorijų, tokių kaip Punios šilas, apsaugą.

Šalies vadovas yra įsitikinęs, kad unikalios šalies vietovės turi būti adekvačiai saugomos, todėl palaiko siūlymą didesnėje Punios šilo draustinio teritorijoje didinti aplinkos apsaugą.

G. Nausėda sveikina tai, kad Punios šile jau dabar yra stabdomi miškų kirtimai bei medžioklė, ir pabrėžia, kad gamtai reikšmingų teritorijų priežiūra turi būti užtikrinama teisiniu keliu. Artimiausiu metu šalies vadovas laukia iš aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimų, kurie teisiškai sureguliuotų ir įtvirtintų griežtesnę aplinkos apsaugą šioje teritorijoje.

Ministras tyli

Šiuo metu laikinai aplinkos ministro pareigas einantis K. Mažeika kol kas jokios savo nuomonės viešai nepateikė. Jo sprendimas atšaukti specialistų ilgai ruoštą sprendimą išplėsti rezervato teritoriją kol kas nepasikeitė.

REKLAMA

„Paprastai, atšaukiant sprendimus, numatoma kita, geresnė alternatyva. Aplinkos ministras, beveik prieš mėnesį atšaukė Punios šilo gamtinio rezervato plėtrą ir iki šiol nepateikė jokio kito siūlymo, kaip užtikrinti griežtesnę ir adekvačią Punios šilo apsaugą, ko tikisi ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Sustabdyti rezervato plėtrą ministras nusprendė beveik prieš mėnesį, tačiau iki šiol nėra jokių konkrečių pasiūlymų ir sprendimų, kaip užtikrinti reikiamą apsauga Punios šile, tik visuomenę klaidinantys žodžiai ir nieko daugiau. Raginame imtis konkrečių sprendimų ir veiksmų“, – susirūpinimą išreiškė vienas iš rašto Prezidentui bei viešos peticijos iniciatorių, režisierius, nacionalinės premijos laureatas Gintaras Varnas.


Rašyti komentarą...
P
Pranas
2019-08-06 14:07:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien už šitą siūlymą ministrą reikia ištrenkti iš kėdės
Atsakyti
0

G
Gintaras
2019-08-06 14:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kėdė niekai. Uždaryti į kalėjimą už tokius žalingus sprendimus.
Atsakyti
0

M
M. R
2019-08-08 09:06:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas gelbės Kazlų Rūdos mišką, visi vertingi medžiai jau iškirsti , bet dar vis kažką kerta, teliko vien plynė išdarkyta miško paklotė, nepravažiuojami keliukais arba krūmynai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų