REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį mirė žinoma gydytoja rentgenologė Marija Dovydaitienė, rašoma redakcijai atsiųstame nekrologe.

Penktadienį mirė žinoma gydytoja rentgenologė Marija Dovydaitienė, rašoma redakcijai atsiųstame nekrologe.

REKLAMA

„2021 metų birželio 25-ąją dieną, Lietuva neteko iškilios nusipelniusios gydytojos rentgenologės – radiologės, žymios visuomenininkės Marijos Dovydaitienės (Vanagaitės) – 1926 m. – 2021 m. Ji buvo viena paskutiniųjų likusių gyvųjų tarpe Prano Dovydaičio 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro, profesoriaus, politinio kalinio ir tremtinio Šv. Romos katalikų bažnyčios kankinio marti, lakūno sklandytojo, nusipelniusio kultūros veikėjo, rašytojo Jono Dovydaičio (1914 m. – 1983 m.) žmona“, – rašoma pranešime.

M. Dovydaitienė gimė 1926 m. Vilučių km. Užpalių seniūnijoje. Kolegų prisiminimuose moteris lieka kaip garbinga ir sąžininga pilietė.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo Užpalių kaimo seniūno dukra viena iš nedaugelio šios laikmečio visuomenės žmonių, tebeturėjusių prieškario inteligentijos išsiauklėjimo bruožus bei gyveno vadovaudamasi garbės bei sąžinės principais. Per savo ilgą ir gražią 95 metų gyvenimo tėkmę ji buvo gydytoja rentgenologė – radiologė iš pašaukimo.

REKLAMA

Didžiąją gyvenimo dalį dirbo dabartiniame Nacionaliniame Vėžio institute, vėliau Medicinos Diagnostikos centre, puikiai išmanė savo darbą, kaip diagnostikė, ji buvo kviečiame į svarbius konsiulimus ir pasitarimus, vertinama kolegų, labai mylima ir savo pacientų, visą gyvenimą jai Hipokrato priesaika buvo šventa. Darbo praktikos metais parašė straipsnių ir paskelbė publikacijų vietinėje ir respublikinėje spaudoje“, – rašoma nekrologe.

Velionė buvo aktyvi visuomenininkė, Lietuvos radiologų draugijos narė, Vilniaus medicinos draugijos valdybos narė. Taip pat M. Dovydaitienė buvo viena iš Vasario 16-osios klubo steigėjų, organizatorių, buvusi pirmininkė, vicepirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

„Ji 2008 metais sudarė Vasario16-osios klubo istoriją, kurią išleido spalvoto žurnalo pavidalu, prisidėjo įamžinant šaulio ateitininko Vinco Dovydaičio (prof. Pr. Dovydaičio brolio) atminimą Valkininkuose (Varėnos raj.), įamžinus kitus atminimus ir atlikus didžius darbus. M. Dovydaitienė (Vanagaitė) yra parašiusi ir 2000 metais išleidusi knygą apie savo gimtąjį kaimą Vilučius, buvo žinoma ir gerbiama savo kraštiečių. Marija Dovydaitienė (Vanagaitė) buvo ir išliko atmintį kaip mylinti ir rūpestinga mama, senelė, ji kolegų, bendraminčių atmintyje išliko, nuostabus, darbštus, kūrybingas ir nepakartojamas žmogus, savo padarytais darbais palikęs ryškų pėdsaką ir savo vardą ateities kartoms“, – rašoma nekrologe.

Gydytojos kolegos reiškia užuojautą vėlionės šeimai ir artimiesiems.

Velionė bus laidojama Vilniaus Antakalnio kapinėse menininkų kalnelyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų