REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą pasiekė liūdna žinia. Eidamas 98-uosius metus mirė nusipelnęs muzijieninkas ir ilgametis Lietuvos liaudies buities muziejaus vadovas Vytautas Stanikūnas.

Lietuvą pasiekė liūdna žinia. Eidamas 98-uosius metus mirė nusipelnęs muzijieninkas ir ilgametis Lietuvos liaudies buities muziejaus vadovas Vytautas Stanikūnas.

REKLAMA

Kultūros ministras Simonas Kairys reiškia nuoširdžią užuojautą dėl žymaus muziejininko, pirmojo ir ilgamečio Lietuvos liaudies buities muziejaus vadovo Vytauto Stanikūno mirties.

„Netekome muziejininkystės šviesulio, pasišventusio etninio paveldo saugoto ir puoselėtojo, stovėjusio ant Lietuvos liaudies buities muziejaus kūrimo slenksčio. Pasitelkęs savo ir visų muziejaus darbuotojų žinias bei patirtį Vytautas Stanikūnas nuveikė didžiulį darbą atverdamas lankytojams Lietuvos istorijos ir etnografijos lobyną. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, kolegoms muziejininkams, visai kultūros bendruomenei“, – sako ministras S. Kairys.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl nusipelniusio kultūros darbuotojo, pirmojo Lietuvos liaudies buities muziejaus direktoriaus Vytauto Stanikūno mirties.

REKLAMA
REKLAMA

„Kultūros bendruomenė neteko nusipelniusio muziejininko, lietuvių liaudies meno ir kultūros puoselėtojo Vytauto Stanikūno. Sovietmečiu gyvenusiems žmonėms atmintyje dar gyvos tautinio atgimimo užuomazgos Rumšiškių muziejuje, atsiradusios jo rūpesčiu – Klojimo teatras, folklorinė veikla, Užgavėnių ir kitos šventės. Šio nepaprastai rūpestingo muziejininko dėka ateities kartos žinos savo šaknis, supras, kaip gyveno protėviai, ir perims jų tradicijas.

REKLAMA

Nuoširdžiai užjaučiu šeimą ir visus, kurie pažinojo ir dirbo kartu su šiuo išskirtiniu žmogumi“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

„Tie, kuriems teko kartu dirbti, prisimena V. Stanikūną kaip gerą vadovą, ramų, inteligentišką žmogų, puikų oratorių, poezijos skaitovą ir dainininką. Muziejus V. Stanikūnui buvo labiau prarastoji tėviškė, nei darbo vieta – savas kiekvienas kampelis ir takelis, kolegos – lyg šeimos nariai. Direktorius žinojo kiekvieno džiaugsmus ir rūpesčius. Jam vadovaujant, muziejuje tyliai buvo įdarbinta ir nemažai sovietų valdžiai užkliuvusių žmonių“, – reikšdamas užuojautą sako Lietuvos liaudies buities muziejaus kolektyvas.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisveikinimas su muziejininku vyks rugpjūčio 19 d. nuo 12:00 val. Jonavos mieste, „Rimties namai“ laidojimo namuose (P. Vaičiūno g. 45).

Urna išnešama rugpjūčio 20 d. 12:00 val.

Laidotuvės vyks rugpjūčio 20 d. 14:00 val. Panevėžio mieste, Ramygalos kapinėse.

Vytautas Stanikūnas gimė 1924 m. Venslaviškių kaime, Panevėžio rajone Juozo Stanikūno ir Aleksandros Narkevičiūtės šeimoje.

1937–1944 m. V.Stanikūnas mokėsi Panevėžio berniukų gimnazijoje, 1944 m. tarnavo vietinėje rinktinėje, Tėvynės apsaugos kariu savanoriu. Baigiantis karui, pradėjo mokytojauti.

1946–1950 m. studijavo Vilniaus valstybiniame universitete menotyrą ir muziejininkystę. 1949 m. kovo 25 d., represavus šeimą, įtrauktas į tremiamų žmonių sąrašus, buvo persekiojamas ir priverstas išvykti iš Vilniaus. 1951 m. apsigyveno Biržuose, dirbo Biržų 1-ojoje vidurinėje mokykloje mokytoju.

1956 m. neakivaizdiniu būdu baigė Vilniaus pedagoginį institutą (istorijos specialybę).

1966–1988 m. – Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorius, 1989–2006 – muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei.

1996 m. V. Stanikūnas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų