Ministrės įsitikinę: pratybų „Zapad“ tikslas – bauginti ir pademonstruoti galią

Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly (Florens Parli) ketvirtadienį pasmerkė kitą savaitę prie Europos Sąjungos ir NATO sienų vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos didelio masto karines pratybas ir pavadino jas tyčine „bauginimo strategija“.

Pratybos „Zapad 2017“, kurios rugsėjo 14-20 dienomis vyks Baltarusijoje ir Karaliaučiaus krašte, išprovokavo Baltijos valstybių ir Lenkijos nerimą bei sulaukė JAV ir NATO kritikos dėl skaidrumo trūkumo.

F.Parly per ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Taline sakė, jog yra aišku, kad Maskva vykdo „sąmoningą, tyčinę“ savo karinės galios demonstravimo strategiją.

„Esant šiam kontekstui mums ypač svarbu vėl patvirtinti savo buvimą susidūrus su šia raiška ir šiuo demonstravimu, kuriuos vykdo rusai ir kurie yra bauginimo strategija – negalime slėpti to fakto“, – sakė ji.

Rusija yra sakiusi, kad pratybose dalyvaus maždaug 12,7 tūkst. rusų ir baltarusių karių, ir kad jų pobūdis yra „visiškai gynybinis“, bet daugelis Vakarų stebėtojų tokį vertinimą atmeta.

REKLAMA

Lietuvos karinės žvalgybos teigimu, labai tikėtina, kad pratybų „ Zapad“ scenarijuje bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO. Dalis mokymų rajonų bus greta Lietuvos valstybės sienos, todėl Lietuvos pareigūnai neatmeta incidentų ir provokacijų tikimybės.

Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lejen) savo ruožtu sakė, jog aišku, kad iš tikrųjų „Zapad“ tikslas yra pademonstruoti Rusijos jėgą.

„Neginčijama, kad matome rusų pajėgumų ir galios demonstravimą. Bet kam, tuo abejojančiam, reikia tik pažvelgti į didelius pratybose „Zapad“ dalyvaujančių pajėgų (narių) skaičius: daugiau kaip 100 tūkstančių“, – sakė ji.

Kad atsvertų pastaraisiais metais, ypač – po Krymo aneksijos 2014-aisiais Rusijos demonstruojamą vis agresyvesnę politiką, NATO trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokavo maždaug 4 tūkst. karių. F.Parly sakė, jog šiuo dislokavimu buvo pasiųstas aiškus signalas, kad Baltijos valstybes ir Lenkiją saugo NATO.


Rašyti komentarą...
W
Wilno nasze!
2017-09-07 14:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
NATO (Nazi American Terrorist Organization) pagrindinis tikslas yra užgrobti Rusija ir nužudyti visus rusus. Primename kad nacifašistine Lietuva yra NATO nere nuo 2004 m.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų