Ministrė traukiasi – mokytojai lieka: streikuojantys pedagogai užsidarė ministerijoje

Streikuojantys mokytojai ir toliau negrįžta į mokyklas. Premjeras Saulius Skvernelis aiškina, kad papildomų 300 milijonų eurų profsąjungų reikalavimams įgyvendinti valstybė neturi. Kol mokytojai Švietimo ir mokslo ministerijoje žada nakvoti iki Kalėdų, Skvernelis ragina savivaldybes ieškoti naujų, nestreikuojančių mokytojų.

33

Švietimo ir mokslo ministerijoje tęsiasi streikuojančių pedagogų protesto akcija. Mokytojai šiose patalpose nakvoja nuo trečiadienio. Tiesa, nuotaikos čia kitokios nei praėjusią savaitę. Mat pedagogai neseniai sužinojo, kad ministrė Jurgita Petrauskienė švietimo ir mokslo ministerijai daugiau nevadovaus.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Streikuojantys mokytojai ŠMM

„Teisinga, nes žmogus nesusitvarkė su pareigomis, minusas buvo, kad žmogus nesugebėjo išklausyti visuomenės, savo nuomonės teigimas, taip turėjo būti“, – sako choreografijos mokytojas Gintaras.

„Mes laukiame čia laikinai einančių šitas pareigas, kad galėtumėme tęsti toliau, tai kas yra jau pradėta“, – jam pritaria ir lietuvių kalbos mokytoja Lijija.

„Čia ne reforma tik tai daigstomasi žodžiu reforma. Jis nepasiteisino, tas žmogus nežino kaip taisyti tą sukurtą eksperimentą, kaip tobulinti, tikrai turėjo pasitraukti, tiktai gal vėlokai pasitraukė“, – įsitikinęs matematikos mokytojas Vytautas.

Nors Petrauskienės nebėra, streikuojantys – protestuojantys mokytojai sudėti ginklų neketina. Jie žada nakvoti ministerijoje tol kol pavyks pasiekti susitarimą su valdžia.

„Tikrai mokytojai pasirengę iki Kalėdinių atostogų, jeigu reiks derėtis ir streikuoti, o jeigu iki to nepasieksim turbūt valgyti Kūčių grįšim namo, o ar tęsim streiką po Naujų metų spręsim atskirai“, – aiškina profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Profsąjungos ir valdžia praėjusią savaitę sugebėjo susitarti dėl etatinio apmokėjimo sistemos tobulinimo, tačiau koją deryboms pakišo finansavimas. Profsąjungos prašė daugiau pinigų, nes anot streikuojančių mokytojų, pagal naują tvarką reikia dirbti daugiau laiko už mažesnį atlyginimą.

REKLAMA

„Atlyginimas pasikeitė, tuo, kad krūvio padidėjo, bet šiek tiek sumažėjo“, – sako mokytojas Gintaras. „Aš dirbau 22, dabar 24 dirbu tai į rankas sumažėjo 26-iais eurais, bet čia yra ne direktoriaus problemas. Jis ką galėjo žmogus, tą padarė“, – tikina lietuvių kalbos mokytoja. „Krūvis padidėjo trečdaliu? – Taip, o atlyginimas tai ne trečdaliu, gerokai mažiau“, – tikina Vytautas.

Anot švietimo ir mokslo ministerijos, profsąjungų reikalavimams įgyvendinti reiktų papildomų 300 milijonų eurų, kurių vyriausybė esą neturi.

„Beveik 300 milijonų, tikrai nėra įgyvendinami, tai tiesiog išbalansuotų pačia sistemą ir nepasiektumėm rezultatų, tų kurių norėtumėm pasiekti“, – aiškina ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.


Rašyti komentarą...
J
Julija
2018-12-03 19:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi atsiras tokių, kurie eis dirbti vietoj streikuojančių?!
Atsakyti
0

G
Gal taip
2018-12-04 06:25:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Streikuojantys veltėdžiauja nesigaudantys realybėje.
A. Navickas žadėjo gi iš savo kišenės sumokėti streikuojantiems mokytojams už būvima su juo :) tad kaip ir yra pinigų atliekamų :)
Atsakyti
0

K
Keista...
2018-12-03 19:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naujiems samdyti pinigų yra! O esamiems mokėti ne?
Kaip čia taip ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų