• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad opoziciniai „valstiečiai“ turi teisę reikšti jai interpeliaciją, tačiau tvirtina, jog valdantiesiems nepriklausantys politikai galėtų dirbti konstruktyviau.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad opoziciniai „valstiečiai“ turi teisę reikšti jai interpeliaciją, tačiau tvirtina, jog valdantiesiems nepriklausantys politikai galėtų dirbti konstruktyviau.

REKLAMA

Taip ji kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai pranešus apie teikiamą ultimatumą I. Šimonytei. „Valstiečiai“ pareiškė, kad jei per tris savaites nebus įvykdytos partijos iškeltos sąlygos, premjerei bus inicijuojama interpeliacija.

„Aš tiek gerbiu demokratiją ir Lietuvos Respublikos Konstituciją, jog žinau, kad ten yra aiškiai aprašytos procedūros – jeigu kam nepatinka ministras ar ministras pirmininkas, yra galimybė inicijuoti interpeliaciją, yra galimybė inicijuoti nepasitikėjimą Vyriausybe“, – BNS penktadienį sakė I. Šimonytė.

„Ką aš galiu pasakyti: ponų valia. Jeigu mato pagrindą, tikrai gali tai daryti, niekas už rankos nelaiko“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstiečiai“ reikalauja, kad I. Šimonytė per tris savaites atsiribotų „nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos“, iš esmės pakeistų COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaitytų už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateiktų aiškius terminus, kada nelegalūs migrantai bus grąžinti į kilmės valstybes.

REKLAMA

I. Šimonytė teigė, kad Vyriausybė dirba sudėtingomis sąlygomis, stengiasi telkti paramą.

„O tai, kad kažkam nepatiks, yra labai realu ir suprantama. Opozicijos iš dalies toks ir darbas, tik jis galėtų būti konstruktyvesnis“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

„Jeigu ponas Karbauskis mato reikalą kalbėti ultimatumais, tai čia jo teisė“, – sakė ji.

„Valstiečiai“ Seime yra didžiausia opozicinė frakcija, turi 22 narius.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją premjerui ar ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kad premjeras ar ministras būtų atstatydintas už tai per slaptą balsavimą turi būti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.

R. Karbauskis penktadienį pripažino, kad „valstiečiai“ nemano, kad su dabartiniu politinių jėgų pasiskirstymu Seime sugebėtų nuversti Vyriausybę, tačiau interpeliacija leistų užduoti klausimus premjerei.

Kažkaip keistai yra tik Šimonytė pripuola prie lovio, taip vis mokesčiai kyla, taip krizės gilėja, vis blogiau LT gyventi. Jai kas neatsimena tai kai Šimonytė buvo ekonomikos ministre kainos kilo, mokesčiai didėjo, pensijas nukarpė. Kai sakoma vėl ant to pačio grėblio užlipome.
LIETUVOS ZUDIKE.TAUTA TAVO MORDA VISAM GYVENIMUI PRISIMINS....TU TARNAUJI BILLO GEITSO IR SOROSO PLANUI ISZUDYT ZMONIJA
ISGAMA TU.TAVE KART MAZA.UZ KIEKVIENO ZMOGAUS ASARA..
UZ NEKALTU ZMONIU MIRTYS.. O KIEK JU DAR MIRS ISGAMA TU.BUK PRAKEIKTA VISOS LIETUVOS VARDU.TAU NE VIETA LT. TAVO VIETA KALEJIME!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų