Ministrė atskleidė, kur dar bus apgyvendinami migrantai: statys ir medinių namelių miestelį

Į Lietuvą kasdien atvykstant neteisėtiems migrantams, Vidaus reikalų ministerija ruošia planus, kur dar galėtų būti apgyvendinti prieglobsčio prašytojai. Ministerijos planuose – vietos Dieveniškėse, Medininkuose ir Švenčionių rajone.

Kai pasieniečiai sulaiko neteisėtai sieną kirtusius asmenis, jie apgyvendinami Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokykloje Medininkuose bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos užkardose. 

Taip pat Alytaus miesto ir rajono, Ignalinos, Varėnos bei Lazdijų rajonų savivaldybių suteiktose patalpose. O nelydimi nepilnamečiai perkeliami į Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje.

Kurs daugiau apgyvendinimo vietų migrantams

Tačiau šių vietų neužtenka, todėl vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kalba apie migrantų apgyvendinimo vietų plėtrą.

„Šiltuoju metų laiku dar išnaudosime tiek angarus, tiek palapines pasienio užkardose. Taip pat naudosime, kol yra būtinybė, savivaldybių suteiktas patalpas, bet tai yra laikinas sprendimas, noriu pažymėti.

Taip pat laikinas apgyvendinimas [bus organizuojamas] iš Turto banko perimtame mokyklos pastate Dieveniškėse. Tai yra tikrai labai mums reikalingas sprendimas, nes Lietuva nebuvo pasiruošusi tokiems tūkstančiams žmonių ir mūsų apgyvendinimo centrai neturi tokių galimybių“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Taip pat migrantus planuojama apgyvendinti ir mediniuose nameliuose Medininkuose.

„Rugpjūčio pradžioje turėtų atsirasti mediniai nameliai prie Pasieniečių mokyklos Medininkuose – apie 800 vietų su galimybe padidinti iki 1700. Taip pat migrantų miestelio rengimas Švenčionių rajone. Tikrai labai svarstome, ruošiamės tam. Prašau supratingumo ir solidarumo šitoje situacijoje. 

Matyt, visi suprantame, kad čia nėra įprastas neteisėtos migracijos reiškinys, su kuriuo susiduriame. Prieš Lietuvą yra vykdoma hibridinio karo ataka“, – akcentavo ministrė.

REKLAMA

Sulaikė dar 32 migrantus

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija, pirminiais duomenimis, sulaikyti 32 neteisėti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Tarp sulaikytųjų 23 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 2096 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 26 kartus didesnis nei buvo per visus 2020 metus. Vien liepą pasieniečiai sulaikė 1435 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1098. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, po 69 Sirijos ir Afganistano, 68 Rusijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 566. Šalčininkų rajone sulaikytas 431 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Ignalinos – 334, Varėnos – 353, Švenčionių – 168, Lazdijų – 142.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai.

Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ bei Estijos pareigūnai.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.


Rašyti komentarą...
V
Vincas
2021-07-19 11:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada nesuprasiu ir nepritariu nelegalų apgyvendinimui Lietuvos teritorijoje. Daugybė pavyzdžių, kai šalyje gimę ir užaugę tampa teroristais ir vykdo atakas. O dabar įsileidžia bet ką ir ko iš jų laukti, niekas nežino.
Atsakyti
-3

J
Jūs
2021-07-19 11:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balvonai pasistatykit sau kalėjimą ir apsigyvenkit.
Atsakyti
-1

D
Danutė
2021-07-19 10:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
veiksmas lygus atoveiksmiui.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų