• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva skyrė 16 mln. eurų Jungtinės Karalystės vadovaujamam fondui oro gynybos priemonėms Ukrainai įsigyti, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Lietuva skyrė 16 mln. eurų Jungtinės Karalystės vadovaujamam fondui oro gynybos priemonėms Ukrainai įsigyti, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

Ministras ketvirtadienį Ramšteino formato Ukrainos rėmėjų kontaktinės grupės susitikime pristatė naujausią Lietuvos karinės pagalbos Kyjivui paketą, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Lietuva įsipareigojusi išlaikyti nekintančią karinės paramos apimtį, kurios vertė sudarytų ne mažiau 0,25 proc. nuo BVP (bendrojo vidaus produkto – BNS). Oro gynyba, išminavimas, bepiločių orlaivių ir kovos su bepiločiais orlaiviais sistemos – tai Lietuvos teikiamos karinės paramos Ukrainai prioritetai. Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad Lietuva skyrė 16 mln. eurų Jungtinės Karalystės vadovaujamam Tarptautiniam fondui oro gynybos priemonėms įsigyti“, – pranešime sakė L. Kasčiūnas.

Gegužės ir birželio Lietuvos materialinės paramos Ukrainai paketą sudaro šarvuočiai M113, 5,56 mm kalibro šaudmenys, kovos su bepiločiais orlaiviais ir žvalgybinių dronų sistemos, elektros generatoriai, lauko gultai, sunkvežimių padangos. Pasak ministerijos, parama Ukraina pasieks dar šią savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Perduodami šarvuočiai yra skirti Ukrainos kariuomenės išminavimo pajėgumams stiprinti ir yra neatlygintinas Lietuvos indėlis į bendrai su Islandija vadovaujamos Išminavimo koalicijos telkiamą paramą, teigia KAM.

REKLAMA

L. Kasčiūnas ketvirtadienį Briuselyje taip pat dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime, NATO ir Ukrainos Tarybos posėdyje. Aljanso šalių ministrai aptarė NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumus bei pasirengimą liepos mėnesį Vašingtone vyksiančiam NATO aukščiausiojo lygio susitikimui.

„Kuo tvirtesnis bus mūsų ilgalaikis įsipareigojimas Ukrainai, tuo greičiau baigsis karas“, – susitikime sakė ministras, kurį cituoja ministerija.

Taip pat buvo suplanuoti dvišaliai L. Kasčiūno susitikimai su Lenkijos, Turkijos, Prancūzijos gynybos ministrais, NATO karinio komiteto primininku admirolu Robu Baueriu, NATO paramos ir pirkimų agentūros NSPA vadove Stacy Cumming (Steise Kaming).

REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus vizitui Belgijoje, ministras birželio 15 dieną išvyks į Daniją, kur susitiks su Danijos gynybos ministru Troelsu Lundu Poulsenu bei Danijos parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Rasmusu Jarlovu.

Jis taip pat dalyvaus organizacijos „Rasmussen Global“ rengiamoje Baltijos jūros saugumo konferencijoje.

Kodel tiek mazai, juk tuoj pakelsite mokescius gynybai? Tai tikriausiai nesikuklinsit ir kokius 100 skirsite? Na, bet - Sralo Ukraine!
Pinigu tai lo.pu salei yra o mums gynybai nera ot geroves valstybe kitais rupinkis o saviem nada
Keliat mokesčius kad į korumpuota ukraina imestumėt pinigus.Ukraina remia JAV milijardais ir nieko nemačija savo šalimi rupinkitės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų