Ministras svarsto kreiptis į prezidentę

Sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Juras Požela svarsto galimybę kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas vetuoti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą.

„Aš svarstau galimybę kreiptis į prezidentę prašydamas vetuoti šitą įstatymą, ir pacientų organizacijos apie tai galvoja“, – žurnalistams Seime sakė J.Požela.

Seimas antradienį baigė kelerius metus trukusias diskusijas ir įstatymu įteisino pagalbinį apvaisinimą, pasirinkęs konservatyvųjį kelią, kuris draudžia embrionų šaldymą. Numatyta, kad įstatymas įsigalios nuo kitų metų sausio.

Sutarė dėl embrionų kiekio

Per priėmimą pritarta grupės Seimo narių pasiūlymui, kad embrionų turi būti sukuriama tiek, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą. Sukurtų embrionų skaičius negalės viršyti trijų.

Ministras apgailestavo, kad parlamentas uždraudė embrionų šaldymą, sakydamas, kad taip tautos atstovai pasirinko ne mokslu, o ideologija grįstą kelią.

„Aš kaip ministras vadovavausi sprendimais, kuriuos diktuoja mūsų mokslininkai, universiteto klinikos ir pacientų organizacijos. Deja, šitas projektas padiktuotas ne mokslo pažangos laimėjimais, o vienos organizacijos paveiktomis Seimo narių nuotaikomis“, – sakė ministras.

REKLAMA

Paprašytas įvardinti, ar tai yra Bažnyčia, ministras atsakė teigiamai: „Taip, to nereikia slėpti, daugelis kolegų pripažino, kad Bažnyčios atstovai skambino kolegoms, prašė nebalsuoti už mokslo pažangos keliu grįsta projektą“.

Pasak J.Poželos, po šio įstatymo turtingos šeimos rinksis pagalbinio apvaisinimo procedūras užsienyje, o neturtingos ir toliau liks be galimybės susilaukti vaikų, nors įstatymas ir leis biudžeto finansavimą pagalbinio apvaisinimo procedūroms.

Kalba apie pasekmes 

„Vienintelė pasekmė kurią matau, kad tos šeimos, kurios turi pinigų, toliau galės sėkmingai gauti pagalbinio apvaisinimo procedūras, tai darydamos užsienyje, Ryga ta pati, pakankamai liberalus įstatymas veikia, o tos šemos,kurios neturi pinigų, ir toliau liks be šių paslaugų, dėl to aš nuoširdžiai apgailestauju“, – kalbėjo J.Požela.

Politikų diskusijose dėl pagalbinio apvaisinimo teisinio reglamentavimo aštriausi ginčai kyla susidūrus dviem skirtingiems požiūriams dėl embrionų apsaugos.

Už tai, kad embrionų šaldymas būtų draudžiamas, yra Bažnyčia ir kai kurios visuomeninės organizacijos argumentuodamos, jog gyvybę saugoti būtina nuo pradėjimo momento, tad embrionų gali būti sukuriama tik tiek, kiek bus perkelta moteriai į gimdą.

Laisvesnio reguliavimo šalininkai, tarp jų – nemaža dalis medikų, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela – gina poziciją, kad reikia leisti sukurti daugiau embrionų, taip tausojant moters sveikatą, užtikrinant didesnę procedūros sėkmę, taupant lėšas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų