Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys Policijos departamento vadovui Vytautui Grigaravičiui siūlo atsistatydinti dėl tris vaikus suvažinėjusio policijos pareigūno. Generalinis komisaras prisiėmė atsakomybę, bet trauktis neketina. Ministras tokiu atveju žada pats atsistatydinti.

Jaučiasi sukrėstas

Sukrėstas visuomenę pašiurpinusio autoįvykio Skuodo rajone Aleksandrijos kaime, kai neblaivaus policijos pareigūno vairuojamas automobilis mirtinai sužalojo tris vaikus ir pabėgo iš įvykio vietos, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys laukia Policijos departamento vadovo Vytauto Grigaravičiaus sprendimo prisiimti asmeninę atsakomybę už šį niekuo nepateisinamą įvykį, sakoma Vidaus reikalų minsiterijos išplatintame pranešime. 

"Didesnio policijos diskreditavimo ir pareigūnų vardo žeminimo negali būti. Jokie atsiprašymai čia nepadės. Policijos departamento vadovas turi prisiimti asmeninę atsakomybę už šį šiurpų įvykį. Juolab kad tai ne pirmas atvejis, kai policijos pareigūnai, užuot tramdę eismo taisyklų pažeidėjus, patys tampa skaudžių nelaimių kaltininkais. Jeigu nesulauksiu policijos vadovo reakcijos, manau, kad tolesnis rūpinimasis policijos veiklos tobulinimu tampa neįmanomas, todėl esu pasirengęs pats palikti postą", - pranešime cituojamas ministras Raimondas Šukys.

REKLAMA

Atsakomybę prisiima, bet trauktis neketina

"Taip, prisiimu atsakomybę. Iš tiesų skaudus įvykis. Vadovas atsako už tai, kad vyksta policijos įstaigoje. Tačiau dabar esu Maroke, tarpparlamentinėje asamblėjoje ir viskas bus sprendžiama, kai grįšiu pirmadienį", - BNS telefonu sakė policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.

BNS paklaustas, ar neatmeta galimybės, kad atsistatydins, Lietuvos policijos vadovas ėmė aiškinti, kad kas būtų, jei dėl kiekvieno tokio įvykio pasitrauktų policijos vadovai.

Pareigūnui ruošiami kaltinimai
  
Skuodo rajone, Aleksandrijos kaime, trečiadienį po pietų Eismo priežiūros skyriaus patrulio 27 metų Sauliaus Pauliko sukelta avarija nusinešė trijų vaikų gyvybes.

Spėjama, kad pareigūno vairuojamas automobilis "BMW 524" įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai berniukai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį ketvirtadienio rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis.

S.Paulikas dabar laikomas uždarytas laikino sulaikymo kameroje, jam rengiami kaltinimai.

Prezidentas kviečia pasiaiškinti ir reikalauja nepakantumo   

Prezidentas V. Adamkus Policijos generalinį komisarą V. Grigaravičių ir vidaus reikalų ministrą R. Šukį pakvietė pasiaiškinti dėl Skuodo rajone policininko padarytos avarijos, kurioje žuvo trys vaikai.

Pasiaiškinimus prezidentas gaus kitą savaitę, kai V. Grigaravičius grįš į Lietuvą iš Maroko, sakoma pranešime.

Prezidentas laukia atsakymo, ar Vidaus reikalų ministerija ir Policijos departamentas deda pakankamai pastangų, kad būtų sukurta visiško nepakantumo atmosfera pareigūnams ir valstybės tarnautojams, piktnaudžiaujantiems svaigalais tarnybos ir ne tarnybos metu.

 "Lietuva tapo dar vienos skaudžios nelaimės liudininke. Šįkart Skuodo rajone kelyje žuvo trys vaikai. Kiek dar aukų nusineš karas keliuose, kad politikai, valstybės pareigūnai pagaliau pamatytų ir imtųsi spręsti eismo problemas?", - prezidento V.Adamkaus žodžius BNS perdavė jo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

REKLAMA

Apie tragediją Skuodo rajone prezidentas šiandien telefonu kalbėjosi ir su premjeru G. Kirkilu.

Premjeras ragina rasti visus kaltuosius

Premjeras Gediminas Kirkilas patikino Seimo narius, kad visi pareigūnai, kurie yra vienaip ar kitaip susiję su vaikų žūtimi Skuodo rajone, bus įvertinti ir nubausti.

Tai ministras pirmininkas Seime pareiškė ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu atsakydamas į parlamentarų klausimus.


Rašyti komentarą...
b
bondas09
2007-11-08 12:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
ministras turejo atsistatydinti po savo specialios epopejos Maskvoje ir tam tikrais kontaktais ir jau visiskai nepadoru antra karta durti komisarui i nugara jam esant uzsienyje-tai juodziausiu technologiju standartas interDEMO kratinio Lietuvoje.Kazin kokios jegos[gal mesje Kirkilas ar narkosusivienijimas ar suduotas smugis kontrabandai]privercia taip suaktyveti ir pradeti cypti ministra,kuris ir Seimo gangas nesugebejo [dar]priimti grieztu istatymu kovai su keliu banditais?mes palaikome komisara ir ji ginsime,o isiveles i Uspaskich pinkles MINIstras,manom,juodus darbus jau baige..
Atsakyti
0

A
Abejingas
2007-11-08 12:32:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, ministras turėtų atsistatydinti ir pats. Tai iš tiesų niekuo nepateisinama . Ministro atsakomybė ne mažesnė, negu generalinio komisaro.
Atsakyti
0

A
AK
2007-11-08 12:33:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Garbingam vyrui R. Šukiui,prieš kelis metus pačiam Vilniuje apginus moterį ir turėjus progą susipažinti su policijos pareigūnais ir praėjus praktinę darbo patirtį su jais pasidarė kartu gerklėj ,gėda...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų