Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pristatė savo komandą ir pasidalijo Vyriausybės formavimo įžvalgomis. Nausėda aiškina, kad vien sudaryta nauja koalicijos sutartis ministrų likimo neapsprendžia. Esą jau nurašyti ministrai gali pasilikti postuose, o planuojantys tęsti darbus gali neįveikti prezidentūros barjero.

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pristatė savo komandą ir pasidalijo Vyriausybės formavimo įžvalgomis. Nausėda aiškina, kad vien sudaryta nauja koalicijos sutartis ministrų likimo neapsprendžia. Esą jau nurašyti ministrai gali pasilikti postuose, o planuojantys tęsti darbus gali neįveikti prezidentūros barjero.

REKLAMA

Diena Prezidentūroje prasideda ministrų apsilankymu. Kadenciją baigianti Dalia Grybauskaitė dėkoja Sauliaus Skvernelio kabinetui už pastangas. Nors dalies ministrų likimą gaubia gandai, patys ministrai jų komentuoti neskuba. Tarkim, finansų ministras Vilius Šapoka neatskleidžia, ar nori toliau dirbti.

„Su gandais, nežinau, kas juos skleidžia, bet palaukime Prezidento inauguracijos, neužbėkime įvykiams už akių“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis taip pat nekomentuoja „Lenkų rinkimų akcijos“ lyderio Voldemaro Tomaševskio pasisakymų, kad jam atitekusių ministerijų vadovai gali ir nesikeisti.

„Palaukiam, susidėlios. Dabar eina kalba apie naujus ministrus, aš jau sakiau, kad ši partija, kuriai buvo deleguotas Susisiekimo ministerijos postas, turi potencialą paskirti padorų ir išmanantį sektorių žmogų“, – kalbėjo susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Tie, kurie planuoja būti ministrais, tegul nebūtinai skuba siūtis ministrų kostiumų. O tie, kurie jau turi ministrų kostiumus, tegul nebūtinai atiduota tuos kostiumus į komisą", – trečiadienį kalbėjo išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Po Dalios Grybauskaitės ir ministrų susitikimo, Prezidentūroje prasidėjo išrinktojo Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija. Jis Vyriausybės formavimo klausimui suteikė dar daugiau nežinios. Išrinktasis Prezidentas nemato priežasčių, kodėl reikėtų keisti, anot jo, gerai dirbančius ministrus, tokius kaip krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, net jei jo ministerija buvo atiduota „tvarkiečiams“.

„Ponas Karobilis užsirekomendavo kaip gerai dirbantis savo darbą, gerai susipažinęs su tarptautinių organizacijų vidine virtuve, turintis gerus kontaktus, turintis aiškią viziją. Ir, tiesą sakant, kai kuriais klausimais teko su juo padirbėti, nes buvo ir NATO generalinio sekretoriaus skambutis", – mano G. Nausėda.

Labiausiai turėtų susirūpinti Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Nors po koalicijos derybų jo valdoma ministerija liko „valstiečių“ rankose, neaišku, ar L. Kukuraičiui pavyks išsaugoti postą. 

„Užduosiu tiek daug klausimų, kiek neužduosiu jokiam kitam ministrui, nes tai yra gerovės valstybės ministerija, aš ją net norėčiau taip pervadinti, jeigu galėčiau, gal nuo pavadinimo nepradėsim", – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis G. Nausėdos pasisakymus apie ministrus vertina atsargiai ir priduria, kad nepakeičiamų ministrų nėra. 

„Tai yra politikai, politiniai sprendimai ir su personalijomis nereikėtų susieti vienos ar kitos ministerijos, nes tai nėra gerai, kada mes galvojame, kad nėra žmonių, kurie negalėtų tokių pačių iššūkių imtis, susitvarkyti arba galėtų atlikti geriau", – mano premjeras S. Skvernelis.

G. Nausėda taip pat pristatė savo komandą. Išrinktojo Prezidento kanceliarijai vadovaus Algė Budrytė, vadovavusi jo rinkimų kampanijos štabui, Prezidento kabinetui – Ieva Ulčickaitė, iki šiol dirbusi Žemės ūkio ministerijoje ir taip pat talkinusi per kampaniją. Buvęs Kauno vicemeras Povilas Mačiulis vadovaus vidaus politikos grupei. Ekonominės ir socialinės politikos grupei vadovaus Simonas Krėpšta. Užsienio politikos – diplomatė Asta Skaisgirytė-Liauškienė. Aplinkos ir infrastruktūros – buvęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Komunikacijos – Aistis Zabarauskas. Teisės grupei – Konkurencijos tarybos vicepirmininkė Jūratė Šovienė.  

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėdą kartu su pergale pasivijo ir 40-ties tūkstančių eurų skola, susidariusi rinkiminės kampanijos metu. Šią sumą grąžinti G. Nausėdai teks iš savo šeimos biudžeto, o ne suaukotų pinigų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų