naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minint antrąsias rinkimų Baltarusijoje metines, juose iššūkį autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai metusi Sviatlana Cichanouskaja ragina tautiečius vienytis.

Minint antrąsias rinkimų Baltarusijoje metines, juose iššūkį autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai metusi Sviatlana Cichanouskaja ragina tautiečius vienytis.

REKLAMA

„Vieno žmogaus nepakanka atlaikyti šiai atsakomybei, – konferencijoje „Naujoji Baltarusija“ pirmadienį kalbėjo opozicijos lyderė. – Vienas žmogus negali būti karinis generolas ir pokyčių simbolis; diplomatas ir pasipriešinimo lyderis; politinių kalinių gynėjas ir finansų ministras“.

„Štai kodėl man reikia žmonių, kurie čia susirinko, kurie stebi ir klauso mūsų, kaip jiems reikia vienas kito ir visiems baltarusiams reikia jų“, – teigė S. Cichanouskaja jos komandos išplatintoje kalboje.

S. Cichanouskaja teigė suprantanti, jog už ją prezidento rinkimuose balsavę žmonės tai darė pirmiausia norėdami išreikšti nepritarimą A. Lukašenkai, tačiau pabrėžė, kad būtent jai buvo suteiktas svarbus mandatas vesti baltarusius.

REKLAMA

„Mandatas, kurį man patikėjote prieš dvejus metu veikia tik tada, jeigu aš turėsiu už kieno rankos pasilaikyti – ir jeigu mes stovėsime vienas šalia kito, o ne priešais kitą“, – teigė ji.

REKLAMA

„Tik nuo mūsų priklauso, ar dursime vienas kitam į nugarą ar sustiprinsme – tam, kad Baltarusijos žmonės galėtų balsuoti už jus naujosios demokratijos lyderius, be dvejonių“, – kalbėjo opozicionierė.

Pabrėžusi, jog kalbės apie raginimus opozicijai vienytis bendram planui, o ne ginčytis, S. Cichanouskaja teigė, jog jos vadinimas namų šeimininke ar agente nepaveiks Baltarusijoje likusių žmonių.

Ji taip pat atsakė į kritiką, jog daro nepakankamai, teigdama, kad nepamatuoti veiksmai gali pakenkti žmonėms ir ji nesirengianti statyti jų į pavojų vardan rezultatų.

REKLAMA

„Mes neturime vienas su kitu sutikti visais klausimais – demokratijoje normalu ginčytis, įtikinėti, kalbėti skirtingais balsais. Tačiau mums reikia vienas kitu pasitikėti, susitelkti į bendrą tikslą ir norėti atleisti asmenines nuoskaudas dėl bendro tikslo“, – tvirtino opozicijos politikė.

Konferencijos dalyviai tariasi, kaip pasiekti A. Lukašenkos pasitraukimo, kaip įveikti pereinamąjį laikotarpį su mažiausiais ekonominiais nuostoliais valstybei, ir kas už tai turi būti atsakingas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot S. Cichanouskajos štabo pranešimo, konferencijos dalyvius vienija bendras tikslas – nušalinti neteisėtą režimą, išlaisvinti ir reabilituoti visus politinius kalinius, apginti šalies nepriklausomybę ir išvesti užsienio kariuomenę, surengti sąžiningus rinkimus, atkurti demokratiją.

Konferencija vyksta pirmadienį ir antradienį.

2020 metų rugpjūtį paskelbus apie A. Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose, Baltarusijos opozicija jos nepripažino. Šalyje daugiau nei pusmetį tęsėsi beprecedenčiai masiniai protestai, tačiau režimas demonstracijas nuslopino.

REKLAMA

Žmogaus teisių grupė „Viasna“ savo tinklalapyje skelbia, kad šiuo metu Baltarusijoje yra 1,2 tūkst. politinių kalinių.

Europos Sąjunga ir JAV nepripažįsta A. Lukašenkos teisėtu prezidentu, Vakarai yra paskelbę Minskui sankcijų.

Baltarusijos teisėsauga savo ruožtu iškėlė S. Cichanouskajai, taip pat opozicionieriui Pavelui Latuškai ir jų bendražygiams bylą dėl terorizmo.

Šių metų vasarį Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, ilgametis Kremliaus sąjungininkas A. Lukašenka remia Maskvą, Baltarusija veikia kaip Rusijos karinių pajėgų užnugario bazė.

Niekam ji nebeįdomi - mušta korta…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų