Mildronatas ir toliau retina sportininkų gretas Jį vartojo vos ne kas trečias Lietuvos sportininkas?

Mildronatas išrastas prieš tris dešimtmečius Latvijoje. Šis vaistas skirtas širdies ir kraujotakos ligų gydymui, o nuo šių metų sausio jis įtrauktas į draudžiamų preparatų sąrašą. Į jį mildronatas pateko dėl jo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos - meldonio poveikio.

Per kelis mėnesius dėl mildronato vartojimo dopingo kontrolieriams jau įkliuvo apie 100 sportininkų, daugiausiai jų - rusai. Tarp jų tituluota tenisininkė Marija Šarapova ir plaukikė, pagrindinė olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės konkurentė Julija Jefimova. Rusei šis dopingo skandalas gali kainuoti karjerą, mat antrą kartą dėl draudžiamų preparatų vartojimo įkliuvusiai sportininkei gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos.

„Tikrai buvo pastebėtas didžiulis piktnaudžiavimas šia medžiaga sportininkų tarpe. Buvo atliekami tyrimai, na ir kadangi jie juos naudojo su tikslu pagerinti savo sportinį pasirodymą šios medžiagos, o vaistai kaip ir visi vaistai gali turėti šalutinį poveikį ir kenkti sportininko sveikatai ilgalaikėje perspektyvoje. Tai va dėl to jie ir buvo įtraukti į tą draudžiamą sąrašą“, - pasakoja Lietuvos antidopingo agentūros vadovė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė.

REKLAMA

Kilę dopingo skandalai kelia nemažai diskusijų, o pagrindinis klausimas: kas gi vis dėlto yra tas mildronatas, kurį nuo sausio pirmosios į draudžiamų preparatų sąrašą įtraukė tarptautinė antidopingo agentūra WADA?  

„Mildronatas yra vaistas. Vaistas, kuris reikalingas gydyti širdies, širdies kraujagyslių sistemą. Tai yra, jis yra skiriamas gydytojui rekomendavus“, - sako Lietuvos sporto medicinos centro vyr. gydytojas Edmundas Švedas.

Tą patį teigia ir mildronatą prieš 32 metus sukūręs latvių mokslininkas Ivaras Kalvinis. 

Plačiau – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų