Druskininkų savivaldybėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo mikroautobusas, kurio dugne įrengtoje slėptuvėje gabentas kontrabandinių rūkalų krovinys.

Ketvirtadienį VSAT Varėnos rinktinės operatyvininkai ir Druskininkų užkardos pasieniečiai patikrino per Latežerio pasienio kontrolės punktą iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiavusį mikroautobusą „Volkswagen Transporter“.

Jį vairavusio 56 metų Druskininkų savivaldybės gyventojo asmens ir transporto priemonės dokumentai buvo tvarkingi. Tačiau pasieniečiai turėjo informacijos, kad mikroautobusu gali būti gabenamas neteisėtas krovinys, todėl automobilį nuspręsta išsamiai patikrinti Druskininkų užkardoje.

Patikros metu paaiškėjo, kad mikroautobuse yra įrengta slėptuvė. Pasieniečiai, išmontavę keleivių sėdynes salone, po grindų danga aptiko grindyse išpjautas tris ertmes. Per jas į dvigubame mašinos dugne įrengtą slėptuvę būdavo kraunamos cigaretės.

Specialiai kontrabandai pritaikytoje slėptuvėje VSAT pareigūnai iš viso aptiko 2 tūkst. 830 pakelių cigarečių „Imperial Red Classic“. Visos rūkalų pakuotės paženklintos rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Automobilis ir rūkalai laikinai saugomi Druskininkų užkardoje. Šio VSAT padalinio pareigūnai neteisėtai cigaretes gabenusiam ir slėpusiam Druskininkų savivaldybės gyventojui pradėjo administracinę teiseną dėl kontrabandos.

Vyras po apklausos paleistas. Už padarytą pažeidimą jam gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. Lt, gabento krovinio bei automobilio konfiskavimas.

Varėnos rinktinės pasieniečiai pastebi, kad pastaruoju metu Lietuvoje gerokai išaugus rūkalų kainoms, padaugėjo ir asmenų, kurie automobilių slėptuvėse per Raigardo ir Latežerio punktus bando atsivežti pigesnių baltarusiškų cigarečių.

Neoficialiais duomenimis, tokie kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos gabentojai už vieną pakelį uždirba apie 1 Lt 20 ct. Neretai jie į kaimyninę šalį cigarečių vyksta po kelis kartus per savaitę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų