Migrantų krizė: radikaliems sprendimams Lietuva nepasiruošusi

Lietuva nepritaria radikaliems siūlymas dėl prieglobsčio sistemos pertvarkymo, kol Europos Sąjungos (ES) išorinė siena nėra visiškai apsaugota, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

17

Taip Lietuvos vadovė reagavo į trečiadienį Europos Komisijos paskelbtus raginimus pertvarkyti ES prieglobsčio suteikimo taisykles, kad būtų tolygiau paskirstyta migrantų antplūdžio našta.

„Skeptiškai vertiname Europos Komisijos siūlymą iš pagrindų keisti Dublino reglamentą. Dublino reglamentas ir dabar turi daug instrumentų ir gali būti geriau panaudotas. Todėl tikslingiau būtų stiprinti jau esamų prieglobsčio taisyklių įgyvendinimą. Negalime pritarti siūlomam nuolatiniam prieglobsčio prašytojų perkėlimo mechanizmui, nes tai prieštarauja savanoriškumo principui ir papildomai sukurs traukos faktorių naujiems pabėgėlių srautams į Europą. Kol ES išorinė siena nėra pilnai apsaugota, tol Lietuva nepritars tokių radikalių pokyčių siūlymams“, – teigia D.Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė Prezidentės spaudos tarnyba.

REKLAMA

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Graikijoje užstrigę migrantai

Dublino taisyklės įpareigoja migrantus registruotis ES šalyje, į kurią jie pirmiausiai atvyksta, o jeigu iškeliauja į kitas Bendrijos šalis, jie turėtų būti grąžinami.

Europos Komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timmermansas per spaudos konferenciją Briuselyje trečiadienį sakė, kad reikia reformuoti Europos prieglobsčio suteikimo sistemą, nes ji neveikia.

Dabar galiojančios vadinamosios Dublino taisyklės laikomos atgyvenusiomis ir nesąžiningomis šalims, tokioms kaip Graikija, į kurias atvyko dauguma iš 1,25 mln. sirų, irakiečių, afganų ir kitų migrantų, pasiekusių Europą per praėjusius metus.

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų