naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės sienos apsaugos tarnyba trečiadienį pavakare paskelbė, kad 14 migrantų grupė, kurioje yra 6 vaikai ir kuri antradienį buvo atrasta Varėnos rajono miškuose, savo noru išėjo į Baltarusiją, tuo metu su šia migrantų grupe bendraujanti savanorė Rita Škredaitė turi priešingos informacijos, jog migrantai savo noru tikrai nenorėjo į mišką. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba trečiadienį pavakare paskelbė, kad 14 migrantų grupė, kurioje yra 6 vaikai ir kuri antradienį buvo atrasta Varėnos rajono miškuose, savo noru išėjo į Baltarusiją, tuo metu su šia migrantų grupe bendraujanti savanorė Rita Škredaitė turi priešingos informacijos, jog migrantai savo noru tikrai nenorėjo į mišką. 

REKLAMA

„Mes žinome, kad jie yra stumiami į Baltarusiją. Jie sunkiai eina ir tas vaikas... Žinau, kad vakar Alytuje gydytoja sakė, kad jam būtinai reikia į klinikas. Jis buvo gydomas Maskvoje“, – portalui tv3.lt sakė savanorė.

Migrantų grupėje iš viso yra 4 suaugę vyrai, 4 suaugusios moterys ir 6 vaikai.

„Jie norėjo likti. Atvykę jie maldavo nevežti jų atgal į Baltarusiją, jie su vaikais nenori į mišką“, – sakė R. Škredaitė.

Pašnekovė sakė šią informaciją gaunanti tiesiai iš migrantų, su kuriais palaiko ryšį telefonu. Paskutiniais duomenimis, migrantų grupė yra ties Lietuvos ir Baltarusijos siena. 

REKLAMA

Savo ruožtu pasieniečiai atsiuntė net keletą vaizdo įrašų, kurie turėtų parodyti, jog migrantai savanoriškai išeina iš Lietuvos ir kad jie buvo tinkamai instruktuoti bei supažindinti su situacija.

REKLAMA

Viename vaizdo įraše matyti, kad migrantai padėdami vieni kitiems lipa per griovį su nešuliais. Valstybės sieną žyminčių stulpelių toje vietoje nematyti, bet priekyje galimai plyti pėdsakų juosta. 

„Tai filmuota medžiaga, kurioje šiandien fiksuotas 14-os migrantų savanoriškas išėjimas iš Lietuvos ir grįžimas į Baltarusijos teritoriją. Apie tai šiandien buvo skelbiama VSAT pranešime“, - pranešė pasieniečiai. 

VSAT taip pat papildomai informavo, kad nepilnamečiui medicinos patikrinimas ir tyrimai buvo atlikti Kauno klinikose. Ten, pasak tarnybos, sveikatos sutrikimų ar ligų vaikui nenustatyta, jis su mama vakar buvo grąžinti į užkardą.

REKLAMA

Kitame vaizdo įraše migrantai yra A. Barausko užkardoje, kur jiems pasienietis angliškai sako: „Kaip jūs žinote, čia įrašui, jūs nelegaliai kirtote Lietuvos Respublikos sieną. Todėl jūs visi eisite į Baltarusijos Respubliką. Teisingai?“ Vienas migrantas atsako: „OK“. Tuomet pasienietis paklausia: „Vienas klausimas: ar norite eiti į Baltarusiją kaip viena grupė, ar atskirai?“. Žmogus atsako: „Ne, jeigu eisime į Baltarusiją, norime eiti kartu“. Pokalbis tuo ir pasibaigia. 

REKLAMA
REKLAMA

VSAT: tai savanoriškas išėjimas iš Lietuvos ir grįžimas į Baltarusijos teritoriją

Pasieniečiai kiek anksčiau išplatino informaciją, kad 14 migrantų grupė savo noru nusprendė grįžti į Baltarusiją, o joje buvusios dvi irakiečių šeimos atsisakė pasiūlymo padedant tarptautinėms organizacijoms lėktuvu savanoriškai grįžti į Iraką.

Iš viso toje grupėje, kuri buvo aptikta Varėnos rajone, buvo 12 Irako piliečių ir dvi moterys teigė esančios iš Somalio. Juos aptiko nevyriausybinės organizacijos, kiek vėliau apie migrantų buvimą Lietuvoje pranešta ir pasieniečiams.

REKLAMA

Pasak pasieniečių informacijos, antradienį tuoj po grupės aptikimo apžiūrėti žmonių, ar jie neturi sveikatos sutrikimų, buvo iškviesti medikai. Keli migrantai pateikė nusiskundimų sveikata, todėl į gydymo įstaigas buvo išvežta viena moteris su vaiku bei du vyrai. Nepilnamečiui po medicinos patikrinimo ir tyrimų sveikatos sutrikimų ar ligų nenustatyta. Kad pavojaus sveikatai ir jos sutrikimų nėra, nustatyta ir dviem suaugusiesiems.

Iš gydymo įstaigų tą patį antradienį visi keturi užsieniečiai buvo grąžinti į A. Barausko užkardą. Ten migrantai pernakvojo. Antradienį iki vėlumos užkardoje lankėsi ir nepilnamečių būklę bei sąlygas vertino vaiko teisių apsaugos specialistai. 

REKLAMA

Trečiadienį buvo tęsiami veiksmai aiškinantis šių užsieniečių patekimo į Lietuvą faktus, vyko migrantų apklausos, pranešė VSAT. Pokalbių metu pasieniečiai grupę informavo apie šios migrantų krizės metu neteisėtai į Lietuvą patekusių užsieniečių apgyvendinimo Lietuvoje situaciją, jų statusą, taikomas procedūras. Migrantai esą buvo supažindinti su užsieniečių teisinę padėtį Lietuvoje reglamentuojančiomis teisės aktų nuostatomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasieniečiai sako, kad žmonės taip taip pat buvo informuoti, kaip į Lietuvą galima patekti legaliai, kur dėl to reikia kreiptis. Pasak VSAT, migrantai prieglobsčio Lietuvoje nesiprašė, o pasieneičiai atsakė į visus užsieniečių klausimus.

„Svarbi ir visus migrantus susimąstyti paskatinusi pasieniečių pateikta žinia buvo ir ta, kad abi somalietės bei du vieniši irakiečiai negali būti įleisti į Lietuvą ir pagal galiojančią tvarką turi grįžti į šalį, iš kurios neteisėtai pateko, tai yra į Baltarusiją“, - rašoma VSAT pranešime. 

Pasak VSAT, šeimoms pasieniečiai pateikė siūlymą, kad pasinaudojant tarptautinių organizacijų pagalba jos savanoriškai galėtų lėktuvu iš Lietuvos grįžti į kilmės šalį, tai yra Iraką, bet šio siūlymo šeimos atsisakė. Pasieniečiai sako, kad įvertinę gautą informaciją ir pasitarę tarpusavyje migrantai nusprendė visi kartu su nepilnamečiais savo noru grįžti į Baltarusiją. Tuomet pasieniečiai juos aprūpino humanitariniais daviniais. Anot pareigūnų, migrantams buvo pasiūlyta paimti papildomų drabužių, tačiau jie padėkoję to atsisakė. Buvo darsyk įvertinta visų asmenų sveikata bei savijauta – dėl to nei nusiskundimų, nei problemų nebuvo. VSAT teigimu, trečiadienį popiet 14-os migrantų grupė grįžo į Baltarusiją.

Nelegalus sienos kirtimas, yra nusikaltimas. Pagalba vykdant nusikaltimą, taip pat yra nusikaltimas. "Savanorė" Škredaitė turi būti patraukta baudžiamojon atsakomybėn už bendradarbiavimą vykdant nusikaltimą.
Tai jeigu vaikas buvo gydomas Maskvoje, tai jie ten ir gyveno. Tai jie jokie ne pabėgėliai, o svieto perėjūnai , kurie ieško lengvo gyvenimo. Maskvoje nepaėjo, tai dabar nori, kad mes juos šertume ir gydytume už dyką!!!
Apgyvendinti tuos nelegalus pas tuos jautriuosius savanorius- kodėl mes likusieji turim mokėti už jų perdėtą jautrumą...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų