„MG Baltic“ žiniasklaida: bausti ar ne?

Apie tai, ar nereikėtų atimti licencijų valstybės saugumui grėsmę kėlusios „MG Baltic“ kontroliuojamoms žiniasklaidos priemonėms, prakalbo ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Jos nuomone, tai, kad verslas siekia kontroliuoti žiniasklaidą, akivaizdus oligarchinio veikimo pavyzdys. Visgi imtis radikalių priemonių ji nesiūlo.

Interviu „Žinių radijui“ Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad nors korupciniais metodais valstybės užvaldymo siekęs „MG Baltic“ yra akivaizdus verslo piktnaudžiavimo valstybės lygiu pavyzdys, tačiau teisinio pagrindo atimti licenciją iš koncerno valdomos LNK televizijos ji nemato.   

„Aš, kai pradėjau kalbėti apie oligarchinį įsigalėjimą Lietuvoje, tai kaip tik klasikinis oligarchų apibrėžimas ir yra, kada verslas susilieja su politika ir turi savo žiniasklaidos priemones savo interesams siekti, kurie ne visuomet atitinka viešą interesą. Tai matome klasikinį to pavyzdį būtent „MG Baltic“ veikloje“, - sako LR prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kitaip mano anksčiau šią savaitę apie licencijos atėmimą prakalbęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Kalbėdamas Lietuvos radijos ir televizijos eteryje jis sakė, kad privati žiniasklaida, kaip ir bet kuri kita, privalo tarnauti viešajam interesui.

REKLAMA

„MG Baltic“ bandymus per savo kontroliuojamą žiniasklaidą daryti įtaką politikams jis prilygino šaudymui į valstybę.   

„Tie pavyzdžiai, kuriuos mes matome, kai žiniasklaidos priemonė naudojama ne kaip priemonė, o kaip įrankis, kaip kažkokios propagandos departamentas ar atskirų interesų lobizmo departamentas, – taip negali būti. Aš tikiuosi, kad čia turi jau dabar mąstyti institucijos, kurios atsako už žiniasklaidos kontrolę“, - tvirtina NGSK pirmininkas Vytautas Bakas.

Šiandien jis patvirtino savo nuomonės nekeičiantis, bet pridūrė, kad konkrečių veiksmų neteiks, kol bus patvirtintos dėl „MG Baltic“ korupcinės veiklos vykdomo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvados. Visgi V. Bako pareiškimai nesulaukė palaikymo ne tik prezidentūroje. Kol kas sankcijomis LNK kanalui abejoja ir premjeras Saulius Skvernelis.   

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitiekūnas sako, kad licencijavimo tvarka toli gražu nėra tobula. Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad esant grėsmėms nacionaliniam saugumui licencija išduota būti negali, tačiau kol kas nėra mechanizmo, kuris leistų licenciją panaikinti, jeigu ji jau išduota. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų