Šeštadienio vakarą Klaipėdoje gyvenantys, dirbantys ir kuriantys menininkai kviečia miestiečius į senąjį turgų „sukirsti rankomis“. Profesionalūs muzikantai, aktoriai, klounai, mimai ir kiti artistai rengia spalvingą meninę provokaciją „Turgaus naktis“. Pirmą kartą Lietuvoje turgaus prekėmis virs dainos, šokiai, žmonių ir lėlių spektakliai, cirko triukai - visa tai, ką vadiname sielos penu. Taip siekiama burti ir stiprinti bendruomenės ryšius mieste.

Tarp renginio iniciatorių - vienas garsiausių Lietuvos aktorių ir režisierių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Masalskis. Pasak jo, bet kuriame Vakarų ar Rytų šalių mieste yra dvi vietos, kuriose formuojasi bendruomenė. Tai Dievo namai ir turgus.

„Bendruomenę sudaro daugybės profesijų žmonės - daktarai, kirpėjai, mokytojai, žvejai, teisėjai, statybininkai, menininkai, žemdirbiai. Turguje susitinkame ne tik tam, kad pasikeistume darbo vaisiais. Besikeisdami turguje, skirtingai nei moderniame prekybos centre, bendraujame - pirkėjas su pardavėju: žiūrime vieni kitiems į akis ir pasitikime. Filosofas dr.Gintautas Mažeikis, nagrinėjęs žmonių santykius turguje, sakė: (...)“Čia prasideda laisvas žmonių bendravimas - mainai: keičiamasi prekėmis, nuomonėmis, pokštais, apgavystėmis, pažadais, ištikimybe. Čia nuolatos draugaujama ir pykstamasi, pavydima ir giriama„. Taigi mes nulipame nuo apšviestų scenų ir ateiname į turgų susitikti su kitais savo bendruomenės nariais, kad “sukirstume rankomis„ dėl svarbiausio dalyko - vėliau jie ateis pas mus“, - renginio idėją komentavo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dėstytojas ir Klaipėdos jaunimo teatro režisierius V. Masalskis.

REKLAMA

„Turgaus naktį“ įprastus prekeivius pakeis profesionalūs aktoriai, šokėjai, džiazo ir klasikinės muzikos atlikėjai, choristai, klounai, tapytojai, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai ir meno mokyklų moksleiviai. Skambės muzika, už prekystalių šoks modernaus šokio atlikėjai, vaidins lėlininkai, aktoriai ir klounai.


Rašyti komentarą...
s
sergej
2012-10-13 16:41:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galėjo organizuoti vasarą,tada ir aš galėčiau įsigyti kokį paveikslą.
Atsakyti
0

A
APKALTA
2012-10-13 19:43:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl SNORO aferos APKALTĄ D.Grybauskaitėi ir į kalėjimą!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų