Meilės sezonas Kauno zoologijos sode įsibėgėja

Po kelių dešimtmečių pertraukos laukiama tigrų ir snieginių leopardų jauniklių. Gyvūnai jau kuris laikas suleisti kartu, o sodo darbuotojams bemiegės naktys – plėšrūnų poravimąsi prižiūrėtojai stebi ištisas paras, nes šie iš didelės aistros bet kada vienas kitą gali net sudraskyti.

Sodo darbuotojai įsimylėjėliams raminti po ranka visada turi CO2 (anglies dioksido) balioną. Kai tik tigrai, leopardai ar liūtai besimyluodami pradeda pyktis ir puola vienas kitą, prižiūrėtojai gyvūnus apipurškia CO2 dujomis. Šie išsigąsta neįprasto garso ir nustoję peštis išsiskirsto.

Sodo darbuotojai sako jau sunkiai bepamenantys, kada paskutinį kartą tigrai, liūtai ir snieginiai leopardai gyveno kartu poromis. Ir pernai, ir užpernai bandymai suleisti gyvūnus kartu baigdavosi peštynėmis ir šnipštu. Šiemet neaišku kodėl, bet gyvūnai ypač meiliai nusiteikę.

Jei poravimasis buvo sėkmingas, jau po šimto dienų į pasaulį gali pradėti belstis tigriukai ir snieginiai leopardžiukai. Paskutinį kartą leopardžiukai sode gimė prieš devynerius metus, bet tada jaunikliai neišgyveno.

O tigriukai sode gimė net prieš septyniolika metų. Tada pasaulį išvydo trys raini jaunikliai. Zoologai sako, kad tigrams, liūtams ir leopardams sudarė visas sąlygas, kad šie atsivestų jauniklių, bet gamtai ir širdžiai neįsakysi.

Plačiau žiūrėkite tv3 reportaže: 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų