Meilė ištekėjusiai kaimynei apsuko pensininkui iš Kaišiadorių galvą: ryžosi net nužudymui

Kaišiadorių gyventojui Vidui Anuprevičiui įsiplieskę jausmai beveik 20 metų jaunesnei kaimynei taip apsuko galvą, kad 72 metų pensininkas ryžosi net nužudymui.

Girto kaišiadoriškio įniršį sukėlė mintis, kad tos pačios dienos rytą su juo alkoholį vartojusi moteris jau linksminasi su kitais vyrais, todėl vienam vyrui jis pasiūlė santykius išsiaiškinti susitikus prie garažų.

Į sutartą vietą su draugu atėjęs S. Ž. buvo sunkiai sužalotas medžiokliniu šautuvo šūviu į kaklą. Vyro gyvybė užgeso iškart, o V. Anuprevičius spruko iš nusikaltimo vietos automobiliu.

Tačiau po kelių valandų žudikas buvo sulaikytas. Jis savo kaltę pripažino, tiesa, gynėsi, kad šūvį paleido netyčia ir nenorėjo nieko nužudyti.

Bausmė – 11 metų

V. Anuprevičių teismas pripažino kaltu tiek dėl nužudymo, tiek dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

Už žmogžudystę jam paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Dėl ginklo jis sulaukė 1,5 metų bausmės, tačiau jas subendrinus nuspręsta, kad už grotų pensininkas praleis 11 metų.

Dviem nukentėjusiesiems iš žudiko priteista 4 tūkst. eurų turtinės ir po 17 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas.

Siekdamas švelnesnės bausmės ir to, kad būtų sumažintas neturtinės žalos dydis, V. Anuprevičius pateikė apeliacinį skundą. Bet Lietuvos apeliacinis teismas atliko tik smulkias nuosprendžio korekcijas ir nei bausmės, nei žalos dydžio nesumažino.

Nusikaltimas įvykdytas 2019 m. rugsėjo 28 d., apie 18.20 val., garažų masyve. Bylos duomenimis, V. Anuprevičius ten atvyko tęsti prieš tai telefoninio pokalbio metu kilusio konflikto su S. Ž.

Sėdėdamas automobilyje „Audi A6 Avant“, per vairuotojo pusės priekinių durelių lango stiklą jis šovė vieną kartą iš nelegalaus savadarbio šautuvo į S. Ž.

Vyrui buvo pataikyta į kaklo sritį. Jam padarytas kaklo srities sužalojimas su kvėpavimo takų ir magistralinių kaklo kraujagyslių didelės apimties destrukcija.

REKLAMA

Tai sukėlė ūmų smegenų kraujotakos ir kvėpavimo nepakankamumą, nuo ko nukentėjusysis įvykio vietoje mirė.

Kaltę pripažino tik iš dalies

V. Anuprevičius kaltę dėl disponavimo ginklais, šaudmenimis pripažino visiškai. Revolverį jis buvo pirkęs parduotuvėje prieš 20 metų, tai buvo leidžiama, turėjo ir ginklo dokumentus.

Šaudyti vyras mokėjo. Pasakojo, kad yra nušovęs pasiutusį šunį. Savadarbį dvivamzdį šautuvą įsigijo iš draugo prieš daug metų.

Dėl S. Ž. nužudymo vyras kaltę pripažino tik iš dalies. Jis teigė, kad nieko nušauti nenorėjo, o iššovė netyčia.

Paaiškino, kad 2019 m. rugsėjo 28 d. jis paskambino kaimynei, su kuria draugavo ir palaikė artimus santykius jau 5-7 metai, norėjo susitikti. Iš pradžių ji atsisakė, bet paskui paskambino, pasikvietė pas save.

Jis nuėjo pas ją į butą apie 8.30 val., nusinešė pas ją 0,5 l. degtinės. Ji buvo mėgėja išgerti, neištikima vyrui. Jis degtinės išgėrė nedaug, apie 100–150 gramų, nes vakare planavo važiuoti į kaimą.

Jis išėjo apie 11 valandą. Kaimynei V. Anuprevičius vėl skambino apie 17 valandą, bet atsiliepdavo ne ji, o kažkoks vyras. Jis įpykęs pasakė jam: „ožy tu, padėsi telefoną ar ne“.

Tada kaimynė paėmė telefoną, paklausė jo, ko šis nori. Jis pajuto, kad moteris neblaivi, ėmė ją plūsti, kad ji su kitais vyrais. Tie vyrai esą jį pakvietė ateiti. Į butą V. Anuprevičius eiti nesiryžo. Jie susitarė susitikti prie garažų.

Žudikas teigė, kad šautuvą pasiėmė, nes išsigando grasinimo ir norėjo parodyti, jog turi ginklą, kad prie jo nelįstų. Kai vienas vyras prisiartino prie jo automobilio, V. Anuprevičius iššovė. Tada žudikas dar patraukė kūną, kad galėtų išvažiuoti iš garažų teritorijos.

Žudikas grįžo namo. Netrukus pas jį atvyko policijos pareigūnai. Jis tikino, kad šūvio akimirką buvo blaivus, o prisigėrė jau grįžęs po visko.

Neigė intymius santykius

Teisme liudijusi moteris pasakojo, kad kaltinamasis V. Anuprevičius yra jos kaimynas, juos siejo draugiški, kaimyniški santykiai, jie pažįstami buvo apie 6–7 metus, kai šis atsikėlė į greta esantį butą.

REKLAMA

Moteris teigė, kad nėra mačiusi pas jį ginklų. Tiesa, V. Anuprevičius sakė, kad turi ginklą, yra pasakojęs, jog buvo konfliktas su kita moterimi, ir sakydavo, kad ji savo mirtimi nemirs.

Nors V. Anuprevičius teigė, kad juos siejo intymūs santykiai, tačiau moteris teisme teigė, jog tai netiesa. V. Anuprevičius esą jai skambindavo, rašydavo žinutes, nors ji ir prašydavo to nedaryti, nes moters sutuoktinis šiek tiek pavydėjo.

Nužudyto S. Ž. moteris nepažinojo. Tiesiog taip sutapo, kad tą dieną sutiko pažįstamą draugą, kuris pakvietė atšvęsti draugo gimtadienį. Kompanijoje buvo ir vėliau nužudymo auka tapęs S. Ž.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų